21:09 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  154

  Politologo nuomone, Amerikos palydovų duomenys gali paaiškinti tikrąsias įvykio aplinkybes ir įrodyti Rusijos nedalyvavimą

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vokiečių detektyvas Džozefas Rešas sakė RIA Novosti, kad gali kreiptis į kitas šalis, įskaitant Rusiją ir Malaiziją, su pasiūlymu paskelbti savo informaciją apie tragedijos priežastis, už ją atsakingų asmenų pavardes, taip pat duomenis iš amerikiečių palydovų, kurie jam prieinami.

  Remiantis detektyvų firmos "Wifka" tinklalapyje paskelbta informacija, Rešas nuo 2014 metų tiria "MH17" avariją.

  Interviu Sputnik radijui metu, politologas Maksimas Žarovas teigė, kad detektyvas turi visas galimybes paskelbti savo versiją apie nelaimės priežastis.

  "Dabar mes su jumis matome, kad paskutiniu metu Malaizija, ministro pirmininko lygmeniu griežtai priešinosi oficialiajai versijai, ji mano, kad Rusijos kaltė nėra įrodyta, ir tai yra visiškai teisinga. Ir aš manau, kad "Boeing" reisas buvo Malaizijos oro linijų bendrovės, vadinasi Malaizija ir turėtų nustatyti įvairių asmenų kaltės ir nekaltumo laipsnį", — sakė jis.

  Žarovo nuomone, Rusijos tyrimo institucijos turėtų susisiekti su detektyvu ir gauti visą informaciją, taip pat ir iš Amerikos palydovų.

  "Aš manau, kad jei pasaulis sužinos informacijos iš šių palydovų, vadinamoji oficiali šios pseudo pasekmės versija sugrius per naktį", — padarė išvadą jis.

  Privatus tyrimas

  Remiantis bendrovės "Wifka" tinklalapyje paskelbta informacija, detektyvas Džozefas Rešas tyrė MH17 avariją nuo 2014 metų.

  Užsakovas, kurio vardo Rešas neįvardija, pasiūlė atlygį, pirmiausia 30, o po to dar 17 milijonų JAV dolerių už informaciją apie nelaimės priežastis.

  2015 metų viduryje į detektyvą kreipėsi informatorius, kuris pateikė vertingos informacijos. Už tai jis gavo 15,5 mln. atlygį, sumokėtą grynaisiais trimis skirtingomis valiutomis — eurais, JAV doleriais ir Šveicarijos frankais.

  Praėjus maždaug metams po šio įvykio, Vokietijos prokuratūra apklausėl Rešą "karo nusikaltimo" byloje kaip liudytoją.
  Tada Šveicarijos prokuratūra Nyderlandų prašymu atidarė Rešo banko seifą, kuriame, jo teigimu, buvo saugomi svarbūs dokumentai.

  2016 metais Rešas žurnalui "Stern" papasakojo apie jam skirtus telefoninius grasinimus.

  Tragedija virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Malaizijos Boeing sudūžimas Ukrainoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Стенин

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.
  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  Dar šia tema

  Malaizijoje MH17 bylos tyrėjai sukritikuoti dėl bandymo "apkaltinti rusus"
  Malaizijos premjeras įvardijo "politizuoto" tyrimo dėl dužusio MH17 išvadas
  Nyderlandų premjeras neatskleidė pokalbio su Putinu apie MH17 avariją detalių
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos