02:31 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  115

  Tuo tarpu Skotland Jardo atstovas pabrėžė, kad policija yra pasirengusi pareikšti kaltinimus Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Britanijos policija teigė neturinti įrodymų, kad Rusijos valdžios institucijos dalyvavo Solsberio incidente. Apie tai praneša "The Guardian".

  "Mes esame policininkai, todėl turime dirbti su įrodymais. Buvo daug spėliojimų dėl to, kas buvo atsakingas ir kas davė įsakymus — visi jie buvo pagrįsti Rusijos klausimais ekspertų vertinimais. Man reikia įrodymų", — sakė Skotland Jardo vadovo pavaduotojas Neilas Basu.

  Tuo pat metu jis pabrėžė, kad policija yra pasirengusi pareikšti kaltinimus Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui, kuriuos tyrimas laiko " įtariamaisiais Skripalių nuodijimu". Anot Basu, Solsberio incidento tyrimas tęsiamas.

  Skripalių byla

  2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis, nuteistą Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

  Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Džabarovas Terezos Mei veido išraišką susitikimo su Putinu metu pavadino "G20 akcentu"
  Žiniasklaida pranešė apie naujas JAV sankcijas Rusijai dėl "Skripalių bylos"
  Vladimiras Putinas nominuotas "Emmy" apdovanojimui
  JAV finansų ministerija pranešė, kada įsigalios naujos sankcijos Rusijai
  Foreign Policy paaiškino, kodėl JAV turi įbauginti Rusiją
  Tegai:
  Londonas, "Skripalių byla"

  Svarbiausios temos