06:34 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Pirmąjį naujos kartos 5G tinklą Rusijoje planuojama paleisti iki 2020 metų

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Tomsko politechnikos universiteto (TPU) mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos ir Japonijos sukūrė naujų 5G tinklų anteną, kuri padidins interneto duomenų perdavimo spartą. Pranešimas apie plėtrą paskelbtas "IEEE Antennas and Wireless Propagation Letters".

  5G — tai penktosios kartos mobilusis ryšys, kuris nuo ankstesnių skiriasi didesniu greičiu, pralaidumu ir galimybe tuo pačiu metu prijungti daug daugiau jutiklių ir išmaniųjų įrenginių. Pirmąjį naujos kartos komercinį tinklą Rusijoje planuojama paleisti iki 2020 metų.

  Norėdami sukurti anteną, Tomsko politechnikos universiteto (TPU), Tomsko valstybinio universiteto (TSU) ir Gifu universiteto (Japonija) mokslininkai panaudojo mezoskalės dielektrines daleles, kurių dydis svyruoja nuo 1 iki dešimties kintančios radiacijos bangos ilgių.

  "Vykdydami fotoniką, mes nustatėme bangos fronto susidarymo dielektrinės dalelės viduje dėsnius. Tai leido mums išreikšti idėją naudoti šį metodą ne tik formuojant lokalizuotus laukus artimame lauke, bet ir tolimame lauke — tai yra, naudojant mezoskalės dielektrines daleles kaip antenos analogą", — teigė TPU elektroninės inžinerijos profesorius Igoris Mininas.

  Be technologinio paprastumo ir didžiulių galimybių, naujosios antenos pranašumai yra maži jos matmenys — bangos ilgis siekia (nuo 1 iki 5 mm) ir atvirų dalių nebuvimas antenos išvestyje, kuri apsaugo ją nuo lietaus, dulkių ir vėjo.

  Anksčiau antenos "vidus" buvo apsaugotas nuo aplinkos specialiais ekranais ar įdėklais, kurie sumažino antenų savybes.

  Be to, naujosiose antenose trūksta metalinių dalių, todėl jos gali veikti šalia aukštos įtampos laidų ir elektros, o tai užtikrina gerą elektromagnetinį suderinamumą.

  Anot mokslininkų, artimiausi komandos tyrimai bus skirti perspektyvių ryšių sistemų signalo perdavimui 100–300 GHz juostoje.

  Dar šia tema

  Mokslininkas atskleidė, kokios medžiagos padės išvengti insulto
  Įvardyta pagrindinė vėžio priežastis
  Mokslininkai įvardijo naują neigiamą marihuanos poveikį
  Tegai:
  technologijos, Rusija

  Svarbiausios temos