07:55 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Vicepirmininkas mano, kad Maskva ir Berlynas turėtų siekti tarpusavio supratingumo

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Vokietijos suvienijimas nebūtų įvykęs be rusų, "ZDF" interviu metu pareiškė vicepirmininkas Volfgang Kubiki.

  Taip jis pakomentavo neseniai paskelbtą "Politbarometer" laidą, kurioje teigiama, kad Rytų Vokietijoje dauguma gyventojų palaiko sankcijų Rusijai mažinimą, o Vakaruose — tik apie 30 procentų.

  Anot Kubiki, buvę Vokietijos Demokratinės Respublikos piliečiai pripažįstą Rusijos indėlį į Vokietijos suvienijimą, taip pat tai, kad "draugams iš Rusijos" tuo metu pavyko užkirsti kelią žudynėms ir sargybos pulko "Feliksas E. Dzeržinskis" įsikišimui.

  Jis taip pat pabrėžė, kad yra emocinė buvusių VDR gyventojų požiūrio į Rusiją pusė: tuo metu vokiečiai ir rusai artimai bendravo Rytų Vokietijoje.

  "Ir skirtingai nuo tų, kurie gyveno Vakaruose — o jie buvo tarsi nuošalyje viso šito — suprato, kokią žalą Vokietija patyrė tiek Pirmojo, tiek Antrojo pasaulinio karo metu", — tęsė Bundestago vicepirmininkas.

  Jis pridūrė, kad dabar Maskva ir Berlynas turėtų siekti tarpusavio supratimo.

  Vokietijos suvienijimas oficialiai įvyko 1990 metų spalio 3 dieną: Vokietijos Demokratinė Respublika ir Vakarų Berlynas tapo Vokietijos Federacinės Respublikos dalimi. Šį lapkritį minimos 30-osios Berlyno sienos griūties metinės, kurios iš tikrųjų reiškė šalies suvienijimą.

  Dar šia tema

  Antrojo pasaulinio karo veteranas susitiko su mylimąja po 75 metų
  "Bagrationo" triumfas. Kuo Hitleris sumokėjo už Baltarusijos okupaciją
  Rusija paviešino archyvinius dokumentus apie Kauno išlaisvinimą
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos