06:37 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Ukrainos ir Britanijos mokslininkai pagamino eksperimentinę radioaktyvią degtinę "ATOMIK"

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Britų mokslininkai kartu su kolegomis iš Ukrainos pagamino eksperimentinę radioaktyvią degtinę iš vandens ir kviečių, paiimtų iš Černobylio zonos, ketvirtadienį pranešė Ukrainos valstybinė įstaiga, atsakinga už atskirties zonos valdymą.

  "Mokslininkų iš JK ir Ukrainos komandai pavyko pagaminti eksperimentinį radioaktyviai saugų alkoholį iš Černobylio vandens ir kviečių, jie pasinaudojo tradicine metodika "homemade", — sakoma pranešime.

  Agentūros duomenimis, vanduo iš Černobylio šulinių buvo naudojamas eksperimentinei "ATOMIK" degtinės partijai gaminti.

  "Distiliuotas alkoholis buvo praskiestas mineraliniu vandeniu iš giluminio vandeningojo sluoksnio Černobylio mieste, kurio cheminė sudėtis yra panaši į Prancūzijos Šampanės regiono požeminius vandenis", — teigė valstybinė agentūra.

  Taip pat pranešama, kad vandenyje neaptikta radioaktyviojo užteršimo.

  Valstybinė agentūra pridūrė, kad šiuo metu kuriama socialinė įmonė "Černobylio alkoholio bendrovė", kuri ateityje gamins ir pardavinės aukštos kokybės degtinę "ATOMIK".

  Norint pradėti gamybą, reikia išspręsti nemažai teisinių klausimų, vėliau mokslininkai tikisi pradėti nedidelės apimties eksperimentinę gamybą.

  Bendrovė ketina grąžinti 75 proc. pelno avarijos aukoms. Anot valstybinės agentūros, tyrėjai nustatė, kad šiandien daugelis tuščių teritorijų jau gali būti naudojamos saugiam augalų auginimui, jei tai bus daroma su radioekologine kontrole.

  Černobylio atominės elektrinės katastrofa įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogo ketvirtojo jėgainės energetinio bloko branduolinis reaktorius. Bendras radiacijos užteršimo plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc.viso ploto).

  Ukrainoje užteršta 12 regionų 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Be to, radioaktyvus užteršimas paveikė 19 Rusijos regionų, kurių plotas siekė beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų, ir kur gyveno 2,6 mln. žmonių.

  Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

  Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

  Dar šia tema

  VSU brigada pareiškė esanti pasirengusi "duoti atkirtį" Rusijai Černobylyje
  Černobylio AE išskirtinėje zonoje pagauti "stalkeriai" iš Lietuvos
  Lietuvoje filmuotas "Černobylis" gavo 19 "Emmy" nominacijų
  Tegai:
  radiacija, degtinė, Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis

  Svarbiausios temos