11:52 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)
  23

  Pasak "Uniper" direktoriaus, šiuo metu nėra priežasties nerimauti

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Tarptautinis energetikos koncernas "Uniper", vienas iš "Gazprom" dujotiekio "Nord Stream-2" partnerių, stebi situaciją dėl galimų JAV sankcijų prieš projektą, tačiau nemato rimtos priežasties nerimauti, cituoja RIA Novosti "Uniper SE" generalinio direktoriaus Andreo Širenbeko žodžius.

  "Mes į tai stebime su susidomėjimu ... Tačiau šiuo metu nematome rimtos priežasties nerimauti", — sakė Širenbekas, atsakydamas į klausimą dėl grėsmės projektui, susijusios su JAV sankcijomis. Pasak bendrovės atstovo, JAV įstatymo projektas susijęs su laivais, tiesiančiais Rusijos vamzdynus, ir neturi tiesioginės įtakos "Uniper", kuri finansuoja "Nord Stream-2".

  JAV Senato užsienio reikalų komitetas balsavo už tai, kad būtų priimtas įstatymo projektas dėl sankcijų "Nord Stream-2". Įstatymo projektą parengė respublikonų senatorius Tedas Kruzas ir demokratas Džinas Šachinas. Visų pirma, tai reiškia draudimą įvažiuoti į JAV bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, susijusiam su "pardavimu, išnuomojimu, tiekimu ar pagalbą teikiant" laivus, skirtus Rusijos dujotiekiams tiesti jūrą iki 30 metrų ar didesnio gylio, ir JAV jurisdikcijos žinioje esančio šių asmenų turto įšaldymą.

  "Nord Stream-2"

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

  Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES: Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės. Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.

  Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais. 

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)

  Dar šia tema

  Pirmoji dujų partija dujotiekiu "Nord Stream-2" bus pristatyta metų pabaigoje
   "Naftogaz" vadovas apkaltino Rusiją dėl neįvykdyto Merkel pažado
  Lietuvoje buvo įvertinta "Nord Stream – 2" įtaka "Harmony Link" projektui
  Tegai:
  JAV, sankcijos, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos