11:42 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)
  55

  Straipsnyje pabrėžiama, kad Vašingtonas ilgą laiką bandė kovoti su Rusijos energetikos projekto įgyvendinimu sankcijomis, siūlydamas savo partneriams ES importuoti amerikiečių suskystintas gamtines dujas

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. JAV rado naują "Nord Stream – 2" alternatyvą Europai, praneša Vokietijos leidinys "Junge Welt".

  Kaip pažymėta straipsnyje, Vašingtonas ilgą laiką bandė kovoti su Rusijos energetikos projekto įgyvendinimu sankcijomis, tuo tarpu siūlydamas savo partneriams ES importuoti amerikiečių suskystintas gamtines dujas. Tačiau Europa supranta, kad SGD tiekimas kainuos daugiau nei dujų siurbimas per Rusijos dujotiekį.

  Anot laikraščio, dabar Amerikos valdžia nori pasiūlyti alternatyvą dujotiekiui "Nord Stream – 2" — vamzdyną "EastMed" (Eastern Mediterranean Pipeline Projeсt).

  Atėnuose vyko ministrų konferencija, kurioje buvo svarstomas projekto įgyvendinimas.

  Joje dalyvavo Graikijos aplinkos ir energetikos ministras Kostis Hadzidakis, Kipro energetikos, prekybos ir pramonės ministras Georgijus Lakotripis, Izraelio energetikos ministras Yuval Steinitz ir JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas energijos vartojimo klausimais Francis Fenonas.

  Dujotiekį planuojama nutiesti nuo Viduržemio jūros rytinės dalies iki Italijos per Graikijos teritoriją.

  "EastMed" yra alternatyva (nors tik po 2025 metų), su kuria JAV galės sabotuoti Rusijos dujų tiekimą ir stiprinti sąjungininkų pozicijas rytinėje Viduržemio jūros dalyje", — sakoma straipsnyje.

  "Nord Stream-2"

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

  Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES; Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais. 

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)

  Dar šia tema

  Rusijos URM : įstatymo projektas dėl sankcijų "Nord Stream-2" — rusofobija
  Lietuvoje buvo įvertinta "Nord Stream – 2" įtaka "Harmony Link" projektui
  "Uniper" įvertino galimas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos