19:40 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Pasak JAV ambasadoriaus Vokietijoje, nepagarbu tikėtis, kad JAV mokesčių mokėtojai ir toliau mokės už daugiau nei 50 tūkst. amerikiečių Vokietijoje, kai tuo tarpu vokiečiai savo prekybos balansą naudoja vidaus reikmėms

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. JAV gali perkelti dalį JAV kariuomenės iš Vokietijos į Lenkiją dėl to, kad Vokietija iki šiol nepadidino gynybos išlaidų iki 2% BVP, pranešė televizijos kanalas "ARD", su nuoroda į  JAV ambasadorių Vokietijoje Ričardą Grenelį.

  "Tikrai nepagarbu tikėtis, kad Amerikos mokesčių mokėtojai ir toliau mokės už daugiau nei 50 000 amerikiečių Vokietijoje, o vokiečiai savo prekybos balansą naudoja vidaus reikmėms", — "DPA" agentūrai sakė Grenelis.

  Anksčiau JAV ambasadorė Lenkijoje Žoržeta Mosbacher (Georgette Mosbacher) "Twitter" rašė, kad Lenkija vykdo savo įsipareigojimą NATO dėl gynybos išlaidų, o Vokietija — ne. Ji pareiškė, kad "būtų sveikintina, jei Amerikos kariuomenės būriai Vokietijoje atvyktų į Lenkiją".

  "Prezidentas (Donaldas) Trampas teisus, ir Žoržeta Mosbacher teisi. Daugybė prezidentų paprašė, kad didžiausia Europos ekonomika sumokėtų už savo gynybą. Tai prašymas, kuris užsitęsė daugelį metų ir daugelyje vyriausybių", — teigė Grenelis. Anot jo, dabar atėjo laikas, kai amerikiečiai ir JAV prezidentas turi reaguoti.

  Šiuo metu Vokietijoje, palyginus su kitomis ES šalimis, dislokuota daugiausia Amerikos kariškių — iš viso 35 tūkst. Tai taip pat apima 17 tūkst. amerikiečių ir 12 tūkst. vokiečių civilių, kurie dirba JAV kariuomenėje, praneša kanalas.

  Anksčiau Aljanso šalys įsipareigojo padidinti gynybos išlaidas iki 2% BVP. Didžiąją dalį NATO biudžeto sudaro JAV išlaidos, ir Trampas ne kartą kritikavo sąjungininkus už tai. Ypač JAV prezidentas pabrėžė nepakankamą Vokietijos indėlį. Anot jo, Vokietijos gynybos išlaidos yra "tik" vienas procentas BVP ir "ji turėtų sumokėti daug daugiau". Vokietija tikisi, kad šiemet gynybos išlaidos bus 1,36 proc.

  Vasaros pradžioje buvo susitarta, kad JAV Lenkijos teritorijoje dislokuos JAV žvalgybinių bepiločių orlaivių MQ-9 eskadrilę. Šalys taip pat sutarė, kad JAV padidins savo kariuomenės skaičių tūkstančiu žmonių iš dabartinių 4,5 tūkstančio žmonių. Savo ruožtu Lenkija įsipareigoja savo lėšomis paruošti visą reikalingą infrastruktūrą, kad būtų galima sutalpinti tokį didelį kiekį JAV kariuomenės ir įrangos.

  Dar šia tema

  Keičiasi Lietuvoje dislokuotos NATO bataliono kovinės grupės vadovas
  Ekspertas: po oro gynybos sistemų Baltijos šalyse atsiras puolamasis ginklas
  Lietuva pradėjo naują karą. Tačiau "priešas" išliko tas pats
  Tegai:
  Lenkija, Vokietija, JAV kariai

  Svarbiausios temos