09:29 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Vokietijos Grafenwöhr ir Hohenfels poligonuose iš viso treniruosis daugiau kaip 5 tūkst. karių iš 21 šalies

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai išvyko į Vokietiją, kur dalyvaus iki rugpjūčio 27 dienos vyksiančiose tarptautinėse pratybose "Combined Resolve XII" ("Jungtinis ryžtas"), rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

  Vokietijos Grafenwöhr ir Hohenfels poligonuose iš viso treniruosis daugiau kaip 5 tūkst. karių iš 21 šalies.

  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos į šias pratybas išsiuntė pajėgų štabo karius, po būrį iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

  Lietuvos kariai pratybose bus integruoti į jungtinius sąjungininkų vienetus ir treniruosis vykdyti jiems iškeltas užduotis.

  Be to, generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) Rugpjūčio 12 – 22 dienomis vyks motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" organizuojamos pratybos "Budrus Grifonas 2019". Pratybose dalyvaus daugiau kaip 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarys MPB "Žemaitija" vienetų kariai, Baltijos Bataliono kuopa bei Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas.

  Maskva ne kartą atkreipė dėmesį į padidėjusias NATO pajėgas prie Rusijos Federacijos vakarinių sienų. Rusija ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti. Be to, pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Aljansas naudoja Vakarų isteriją dėl galimos "Rusijos agresijos", kad kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų sutelktų rytiniame flange.

  Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: pratybos leidžia NATO išlaikyti savo pajėgas Baltijos šalyse
  Ar jums ne ankšta? Baltijos padangėje vyksta pratybos "Ramstein Alloy 19"
  Baltijos oro erdvėje vyksta JAV pratybos
  Tegai:
  poligonai, Vokietija

  Svarbiausios temos