16:35 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pasak deputato, savininkų anūkai ir proanūkiai po daugiau nei prieš 100 metų nutrauktų skolos vertybinių popierių ir toliau reikalauja, kad Rusija grąžintų investuotus pinigus

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Prancūzijos nacionalinės asamblėjos deputatas Francis Verkameras (Francis Vercamer) paragino paaiškinti, kokių priemonių Prancūzijos vyriausybė pasirengusi imtis, kad "galutinai išspręstų" Rusijos įmokų už imperijos epochos obligacijas klausimą. Tai parašė "RT" su nuoroda į politiko prašymą, išsiųstą valstybės administravimo ir biudžeto ministrui Žeraldui Darmaninui (Gerald Darmanin).

  Maskva, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  "Po daugiau nei prieš šimtą metų panaikintų obligacijų savininkų anūkai ir proanūkiai ir toliau reikalauja grąžinti investuotus pinigus. Nepaisant 1997 metų gegužės 27 dienos susitarimo, pagal kurį Rusijos vyriausybė sutiko sumokėti 400 milijonų dolerių, obligacijų savininkai ir toliau tampa aukomis", — sakė Francis Verkameras.

  Deputatas teigia, kad tariamai mokėjimai neatitiko realių vertybinių popierių vertės.

  Todėl investuotojų palikuonys ketina išsiaiškinti, kokius sprendimus vyriausybė gali priimti, norėdama "sumokėti kredito sumas"", — pabrėžė jis.

  1867 metais Rusijos geležinkelių kompanijos pradėjo leisti vyriausybės obligacijas, į kurias prancūzų investuotojai per kitus tris dešimtmečius investavo apytiksliai 15 milijardų frankų (53 milijardus eurų).

  Kai kurie investuotojai gavo pelno, tačiau kiti liko nieko nepešę, nes 1918 metais Sovietų vyriausybė išleido dekretą dėl valstybės paskolų anuliavimo.

  1997 metais Maskva sudarė sutartį su Paryžiumi, kurioje pareiškė, kad Rusija sumokėjo imperijos skolas. Anot Rusijos mokslų akademijos Europos instituto tyrėjo Sergejaus Fiodorovo, šis susitarimas galutinai išsprendė klausimą abiejų šalių vyriausybių lygiu.

  Tačiau praėjusiais metais žiniasklaida pranešė, kad šimtai tūkstančių prancūzų laukia, kol Rusija sumokės imperijos epochos obligacijas, kurių bendra vertė yra apie 30 milijardų eurų. Jie argumentavo savo pretenzijas tuo, kad "Rusija toli gražu nėra bankrutavusi".

  Dar šia tema

  JAV valstybės skola pasiekė istorinį rekordą
  Italijos valstybės skolos dydis pasiekė istorinį rekordą
  Tegai:
  skola, Rusija, Prancūzija

  Svarbiausios temos