03:33 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Pasak Ukrainos URM, Putino kelionė į Krymą yra "šiurkštus Rusijos padarytas Ukrainos valstybės suvereniteto ir šalies teritorinio vientisumo pažeidimas"

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerija išreiškė protestą dėl Vladimiro Putino kelionės į Krymą, praneša RIA Novosti.

  "Ukrainos užsienio reikalų ministerija reiškia protestą dėl Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino vizito laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose — Krymo autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste — 2019 metų rugpjūčio 10 dieną", — sakoma pranešime, paskelbtame agentūros tinklalapyje.

  Kaip teigiama Ukrainos užsienio reikalų ministerijoje, Rusijos prezidento kelionė į Krymą yra "šiurkštus Rusijos padarytas valstybės suvereniteto ir mūsų valstybės teritorinio vientisumo pažeidimas".

  Dieną prieš tai Rusijos vadovas apsilankė tarptautinėje dviračių parodoje Sevastopolyje, kurią organizavo motociklų klubas "Naktiniai vilkai".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Į renginį jis atvyko motociklu "Ural", drauge su Krymo vadovu Sergejumi Aksionovu ir laikinuoju Sevastopolio gubernatoriumi Michailu Razvožajevu.

  Kijevas protestuoja kaskart, kai prezidentas ar ministras pirmininkas lankosi pusiasalyje. Tačiau Maskva grąžina tokias notas be svarstymo ir reakcijos.

  Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija, niekas neturi teisės nurodinėti Rusijos valdžiai, kada ir kaip aplankyti Federacijai priklausančius objektus.

  Krymas Rusijos regionu tapo 2014 metais, po pusiasalyje vykusio referendumo, kuriame daugiau kaip 96 procentai rinkėjų palaikė stojimą į Rusiją.

  Šalies vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai išreiškė savo valią pagal tarptautinę teisę. Anot Vladimiro Putino, pusiasalio klausimas yra nebediskutuotinas.

  Dar šia tema

  Trampas tikisi, kad Zelenskis susitars su Putinu dėl situacijos Donbase
  Tegai:
  Krymas, kelionės, Vladimiras Putinas, Ukrainos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos