13:26 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Pasak Etiopijos ambasadoriaus, branduolinė energija reikalinga norint generuoti elektros energiją, kurios reikia Etiopijos ekonomikos plėtrai

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Etiopija ir Rusija artėja prie derybų dėl galimo atominės elektrinės statybos projekto panaudojant Rusijos technologijas, interviu RIA Novosti sakė Etiopijos ambasadorius Rusijoje Alemayehu Tegenu.

  "Su Rusija mes jau beveik baigėme derybas dėl susitarimo, susijusio su (atominės) elektrinės statybomis. Jos eina į priekį be problemų. Baigę derybas pasirašysime susitarimą, po kurio prasidės atominės elektrinės statyba", — teigė Tegenu.

  Anot jo, vieta būsimai atominei elektrinei dar nėra nustatyta. "Šį klausimą dar reikia išnagrinėti", — pridūrė ambasadorius.

  Tegenu pabrėžė, kad branduolinė energija reikalinga norint generuoti elektros energiją, kurios reikia Etiopijos ekonomikos plėtrai.

  2017 metais Rusijos valstybinė atominės energijos korporacija "Rosatom" ir Etiopijos mokslo ir technologijos ministerija pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo įvairiose srityse, susijusiose su taikiu atominės energijos naudojimu.

  Šių metų balandį Sočyje vykusiame "Atomexpo" forume Rusija ir Etiopija pasirašė trejų metų bendradarbiavimo branduolinėje srityje sutartį, tarp jų ir galimą atominės elektrinės projektą.

  Įprastai kitas žingsnis rengiant tokius dokumentus yra tarpvyriausybinis susitarimas dėl atominės elektrinės projekto plėtros.

  Dar šia tema

  Ekspertas: triukšmas Lietuvoje dėl Astravo AE – verksmas dėl prarastų galimybių
  Gasparianas: jokios pratybos nepadės Lietuvai įvykus avarijai Astravo AE
  Uždarytoje Ignalinos AE nustatyta dešimt saugos reikalavimų pažeidimų
  Tegai:
  atominė elektrinė, Rusija, Etiopija

  Svarbiausios temos