03:12 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
  73

  Pirmadienį Turkijos žiniasklaida pranešė, kad į šalį atvyko apie 90 JAV kariškių, jie buvo pristatyti į pasienyje esantį Akčakalės miestą

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Turkijos gynybos ministerija patvirtino, kad į šalies pietryčius esančią Šanliurfos provinciją atvyko dar šeši Amerikos kariškiai, kurie dalyvaus bendrų operacijų koordinavimo centro ir planuojamos saugumo zonos šiaurinėje Sirijoje darbe, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau pirmadienį televizijos kanalas "Haberturk" pranešė apie 90 JAV kariškių, kurie buvo pristatyti į pasienio Akčakalės miestą, atvykimą į Šanliurfą.

  "Pradėtas darbas kuriant bendrą koordinavimo centrą su JAV dėl bendrų operacijų ir planuojamos saugumo zonos šiaurinėje Sirijoje. Vykdant preliminarius pasirengimus, į Šanliurfą atvyko šešių narių JAV delegacija. Planuojama, kad centras pradės veikti artimiausiomis dienomis", — sakoma pranešime.

  Anksčiau Ankaroje baigėsi Turkijos ir Amerikos derybos dėl saugios zonos šiaurinėje Sirijoje sukūrimo. Anot Turkijos gynybos ministerijos, Turkija ir JAV sutarė įsteigti bendrų operacijų koordinavimo centrą ir planuojamą saugumo zoną šiaurinėje Sirijoje.

  Oficialus Damasko atstovas kategoriškai priešinosi šiam susitarimui, nes, anot Sirijos vyriausybės, tai akivaizdus Sirijos Respublikos suvereniteto ir teritorinio vientisumo išpuolis ir šiurkštus tarptautinės teisės principų bei Jungtinių Tautų Chartijos pažeidimas.

  Nuo 2014 metų JAV ir jos sąjungininkai vykdo operacijas prieš teroristų grupuotę "Islamo valstybė"* (IV) Sirijoje ir Irake, o Sirijoje jie veikia be šalies valdžios institucijų sutikimo.

  2018 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas paskelbė apie IV "kalifato" sunaikinimą ir savo kariuomenės išvedimą iš respublikos. Tačiau JAV kariuomenė vis dar yra šalyje, toliau vyksta vietinės operacijos.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  Paviešinti kadrai, kuriuose Izraelio karinių pajėgų raketos atakavo Siriją
  Paskelbtas Damasko apšaudymo raketomis vaizdo įrašas
  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Ar Lietuva siųs karius į Siriją mainais į apsaugą nuo "Rusijos grėsmės"
  Tegai:
  Turkija, JAV

  Svarbiausios temos