21:59 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Pasak Puškovo, JAV teigimas, kad būtina įtraukti Kiniją į derybas dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, yra veidmainystė

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas apkaltino JAV veidmainyste dėl Vašingtono bandymų įtraukti Kiniją į derybas dėl naujos sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo.

  "JAV teigimas, kad būtina įtraukti Kiniją į derybas dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, yra veidmainystė", — savo Twitter parašė Puškovas.

  Pasak jo, tokiu būdu JAV bando užsitikrinti alibi po sprendimo pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties.

  "Pekinas ne kartą pareiškė, kad nėra suinteresuotas tokiomis derybomis. Ir Vašingtonas tai gerai žino", — sakė senatorius.

  INF sutartis nustojo galioti rugpjūčio 2 dieną JAV iniciatyva. Tą pačią dieną Pentagonas paskelbė, kad JAV pradės kurti vidutinio ir trumpojo nuotolio sausumos raketas su nebranduoline įranga, kurios anksčiau buvo uždraustos INF sutartyje.

  Taktinių raketų sistemos Iskander-M dislokavimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Лисицын

  Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo anksčiau šiais metais, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu sutarties pažeidimu. Maskva atmeta visus kaltinimus. Kliūtimi tapo 9M729 raketa, kuri yra "Iskander-M" komplekso dalis. Anot JAV, maksimalus jo nuotolis viršija 500 kilometrų, kuriam taikoma INF sutartis. Rusija šiuos kaltinimus neigia ir netgi parodė raketą užsienio spaudos atašė, tačiau JAV ir NATO atstovai net neatvyko į susitikimą.

  Liepos pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl sutarties sustabdymo. Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikosi INF sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo. Pasak jo, JAV kaltinimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas Iskander
  © Sputnik /
  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas "Iskander"

  Dar šia tema

  Putinas pasirašė įsakymą dėl INF sutarties įgyvendinimo pristabdymo
  Rusijos URM paskelbė apie INF nutraukimą
  Linkevičius: Rusija atsakinga dėl INF sutarties nutraukimo
  Ekspertas: Lietuva ir Latvija demonstruoja neprofesionalumą INF atžvilgiu
  Europos Parlamentas paragino pradėti derybas dėl INF sutarties globojant JT
  Tegai:
  raketos, JAV, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos