01:04 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Bandymų metu žuvo penki "Rosatom" darbuotojai, laidotuvės vyko pirmadienį

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. JAV "daug sužinojo" po sprogimo bandymų metu Rusijos skystosios varomosios sistemos bandymų metu Archangelsko srities kariniame poligone, sakė prezidentas Donaldas Trampas.

  Amerikos vadovas nenurodė, ką tiksliai reiškia ši frazė ir ką būtent "sužinojo" Amerika, tačiau teigė, kad JAV turi "panašių, bet modernesnių technologijų".

  "Rusijos "Skyfall" (perspektyvi Rusijos tarpžemyninė sparnuotoji raketa "Burevestnik" pagal NATO kodifikaciją — Sputnik) sprogimas privertė žmones sunerimti dėl oro, esančio šalia objekto ir toli už jo ribų!" — Trampas rašė savo Twitter paskyroje.

  Kuo remdamasis prezidentas nusprendė, kad kalbama apie "Burevestnik", jis nepatikslino.

  Anksčiau amerikiečių leidinys "The New York Times", cituodamas JAV žvalgybos šaltinius, teigė, kad avarija galėjo įvykti su neriboto nuotolio kruizine raketa su atomine elektrine įranga 9M730 "Petrel", kuri NATO kodifikuota kaip SSC-X-9 "Skyfall".

  Ketvirtadienį Gynybos ministerijos poligone, Archangelsko srityje, skystosios varomosios sistemos bandymų metu kilo gaisras ir įvyko sprogimas. 

  Žuvo penki Rusijos eksperimentinės fizikos tyrimų instituto Sarove darbuotojai Aleksejus Vjušinas, Jevgenijus Koratajevas, Viačeslavas Lipševas, Sergejus Pičuginas ir Vladislavas Janovskis. Dar trys buvo sužeisti ir dabar yra gydomi ligoninėje.

  Pirmadienį Sarove įvyko atsisveikinimo ceremonija, "Rosatom" darbuotojai buvo palaidoti miesto kapinėse. Atlikusiems bandymus planuojama pastatyti paminklą.

  Vjušinui, Koratajevui, Lipševui, Pičuginui ir Janovskiui po mirties suteikti aukšti valstybiniai apdovanojimai.

  Dar šia tema

  Nufilmuotas galingas sprogimas Kazachstano šaudmenų sandėliuose
  Šri Lankoje nugriaudėjo trys nauji sprogimai
  Rusijos kariniame poligone įvyko sprogimas: žuvo du žmonės
  Tegai:
  Rosatom, sprogimas, Rusija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos