17:43 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Paskutinį kartą juodligė buvo užregistruota 1999 metais Baltarusijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Baltarusijos Bresto regione užfiksuotas juodligės atvejis. Paskutinį kartą ši liga Baltarusijoje buvo užregistruota 1999 metais, antradienį RIA Novosti pasakojo Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovė Olga Kotiševskaja.

  "Bresto srities Stolino rajone buvo diagnozuotas arklių juodligės atvejis. Paskutinį kartą Baltarusijoje juodligės atvejis gyvūnams buvo užfiksuotas 1999 metais", — sakė Kotiševskaja.

  Ji patikslino, kad tai įvyko rugpjūčio 10 dieną. Arklys priklausė Chotomelio kaimo gyventojui. Užsikrėtusio gyvūno gaišena buvo sudeginta.

  Anot Kotiševskajos, šiuo metu imamasi priemonių ligai pašalinti: dezinfekuojami infekcinės ligos židiniai, vakcinuojama jautri populiacija ir stebima klinikinė gyvūnų būklė.

  Juodligė — ūmi infekcinė liga iš zoonozių grupės, kuriai būdingas karščiavimas, limfos pažeidimas ir sunki intoksikacija. Priklausomai nuo ligos formos, mirtingumas siekia beveik 100 proc.

  Infekcijos šaltinis — naminiai gyvuliai (galvijai, avys, ožkos, kupranugariai, kiaulės). Žmogus užsikrečia pjaustydamas gyvulių skerdenas, perdirbdamas odą ir valgydamas sporomis užterštą maistą, taip pat per vandenį, dirvą, kailį ir pan.

  Dar šia tema

  Įvardyta pagrindinė vėžio priežastis
  Paskelbtos pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys
  Europoje užregistruota mažiau Zikos viruso sukeltos ligos atvejų
  Tegai:
  Baltarusija, gyvūnai, užkrečiamosios ligos

  Svarbiausios temos