14:42 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Supaprastinta procedūra bus taikoma ir užsieniečiams bei asmenims be pilietybės, kurie prisidėjo prie "Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos užtikrinimo"

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis nurodė vyriausybei parengti supaprastintos Ukrainos pilietybės suteikimo rusams įstatymo projektą. Atitinkamas dekretas skelbiamas valstybės vadovo svetainėje.

  Kalbama apie Ukrainos pilietybės suteikimo tvarkos supaprastinimą "asmenims, kurie buvo persekiojami dėl politinių priežasčių".

  Pagal dekretą, supaprastinta procedūra bus taikoma ir užsieniečiams bei asmenims be pilietybės, kurie prisidėjo prie "Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos užtikrinimo".

  Pasai Donbaso gyventojams

  2018 metų lapkričio mėnesį Ukraina apribojo vyrų, kurių amžius nuo 16 iki 60 metų, atvykimą iš Rusijos. Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Maskva nenustatys analogiškų apribojimų, bet, priešingai — ukrainiečiams suteiks galimybę lengviau gauti Rusijos pilietybę.

  Gruodžio mėnesį Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, suteikiantį valstybės vadovui teisę nuspręsti, kurios kategorijos užsieniečiai supaprastinta tvarka gali gauti Rusijos pilietybę. Balandį įsigaliojo atitinkamas nutarimas dėl DLR ir LLR gyventojų. Pirmieji leidimų išdavimo centrai atidaryti po kelių dienų.

  Atsakydamos į Ukrainos pasipiktinimą, Rusijos valdžios institucijos pabrėžė, kad šis klausimas yra humanitarinio pobūdžio.

  Vėliau visiems Donecko ir Luhansko sričių gyventojams buvo suteikta galimybė supaprastinta tvarka gauti Rusijos pilietybę.

  Ukrainos prezidento biure ši žinia sukėlė pasipiktinimą.

  Dar šia tema

  Rusija palengvina daugkartinių turistinių vizų išdavimo Estijos piliečiams tvarką
  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
  Apklausiami Rusijos pasus gavę ukrainiečiai
  Tegai:
  pasas, Rusija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos