18:02 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  48

  Politologas priminė, kad buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei neteko savo pareigų būtent po nesėkmingų bandymų pakeisti susitarimo dėl pasitraukimo iš ES sąlygas

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė apie savo ketinimą aptarti su Briuseliu susitarimo dėl "Brexit" sąlygų pakeitimą. Pasak jo, JK yra pasirengusi išeiti iš ES "be susitarimo", jei dabartinis susitarimas nebus pakeistas.

  Didžioji Britanija jau nesėkmingai bandė pakeisti "Brexit" susitarimo sąlygas savo naudai, šios nesėkmės Terezai Mei kainavo premjerės pareigas, Sputnik radijui priminė Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto Europos studijų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenko.

  "Europos Sąjunga turėjo tvirtą poziciją, nuo pat derybų pradžios ji buvo žinoma britams ir nesikeitė. Londonas jau bandė pakeisti savo naudai Europos Sąjungos požiūrį — buvusi Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei būtent ten ir suklupo. Dabar to ėmėsi Borisas Džonsonas — jis yra labai energingas ir atkaklus. Jo pagrindinis argumentas — Britanijos pasiryžimas išeiti iš ES be susitarimo. Nebloga mintis Džonsonui — atidėti viską, kas buvo prieš jį, ir pradėti nuo švaraus lapo", — sakė Olenčenko.

  Politologas sako, kad lygiagrečiai su derybomis su Briuseliu Džonsonas vykdo didelio masto ir atkaklų darbą Didžiosios Britanijos vidaus politikoje. "Į tai taip pat reikia atsižvelgti", — pabrėžė Olenčenko.

  Liepos pabaigoje Europos Komisija patvirtino pozicijos dėl "Brexit" susitarimo su Londonu nekintamumą. Pasak EK atstovės Minos Andrejevos, "tai buvo geriausias sprendimas", Briuselis neketina atnaujinti derybų šiuo klausimu.

  2016 metais buvo surengtas referendumas dėl JK narystės ES. Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos pritarė 51,8 proc. britų, prieš — 48,2 proc. Iš pradžių "skyrybos" buvo numatytos 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau Britanijos Parlamentas nuolat atmesdavo Vyriausybės siūlytą susitarimą su Briuseliu. Nepavykusio "Brexit" fone Tereza Mei buvo priversta atsistatydinti iš ministrės pirmininkės pareigų.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Nuo Boriso Džonsono iki Ruslano Kirilkino: ką Facebook aptarinėja Lietuvos miesčionys
  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
  Džonsonas sako, kad neblefuoja, kalbėdamas apie pasirengimą "kietajam Brexit"
  Tegai:
  Brexit, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos