20:28 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Teigiama, kad konsulato pareigūnas tariamai gaudavo slaptą informaciją iš "užverbuoto" ukrainiečio

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė Rusijos generalinio konsulato Lvove diplomatą persona non grata ir išsiuntė jį iš šalies. Apie tai pranešė Ukrainos saugumo tarnybos spaudos centras.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Departamento duomenimis, Lvovo regiono gyventoją — karo pensininką, kuris vadovavo vienai iš visuomeninių organizacijų, 2014 metais tariamai įdarbino Rusijos specialiosios tarnybos.

  SBU teigia, kad vyras rinko informaciją apie politikus, visuomenės veikėjus, Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, teisėsaugos agentūras, užsienio karinius instruktorius. Vėliau šie duomenys buvo perduoti Rusijos žvalgybos pareigūnui, kuris, kaip įtariama, veikė globojamas diplomatinio darbuotojo Rusijos Federacijos generaliniame konsulate Lvove.

  Ukrainiečiui buvo iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Valstybės išdavystė". Jei vyras bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki 15 metų.

  Rusijos diplomatą paskelbė persona non grata už "veiklą, nesuderinamą su konsulo pareigūno statusu".  Jis jau išvyko iš Ukrainos teritorijos.

  2014 metais pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai, susiklosčius padėčiai Ukrainoje ir Kryme. Rusija reguliariai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, įskaitant dalyvavimą konflikte Donbase, šnipinėjimą ir kibernetines atakas.

  Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukraina įleido Rusijos lėktuvą į savo oro erdvę, nepaisant draudimo
  Ukraina paaiškino sprendimą praleisti Rusijos lėktuvą
  Ekspertas paaiškino, kodėl Ukrainos stojimas į ES ir NATO neįmanomas
  Tegai:
  diplomatas, Rusija, Ukrainos užsienio reikalų ministerija, Ukraina

  Svarbiausios temos