11:29 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Pasak Rusijos gynybos ministro, net jei ir prireiktų šios klasės ginklų sistemų, iš pradžių jos greičiausiai būtų perkeliamos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono salų grandinę, o ne į Europą

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. JAV neplanuoja dislokuoti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų Europoje, sakė JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Hantsmanas (Jon Hunstman).

  "Šiuo klausimu buvo daug tuščių spekuliacijų, tačiau aš negirdėjau nieko konkretaus. Beje, ši tema nebuvo aptarta susitikimuose su Rusijos vadovybe. Visada kyla grėsmė, o kalta visada lieka JAV", — sakė Hantsmanas interviu "Echo Moskvy", atsakydamas į klausimą apie tai, ar naujosios "Peršingo" raketos grįš į Europą.

  Pasak Hantsmano, naujojo JAV gynybos ministro atsakymas šiuo klausimu buvo toks: net jei prireiktų šios klasės ginklų sistemų, iš pradžių jos greičiausiai būtų perkeliamos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono salų grandinę, o ne į Europą.

  INF (Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų) sutartis nustojo galioti rugpjūčio 2 dieną JAV iniciatyva. Tą pačią dieną Pentagonas paskelbė, kad JAV pradės kurti vidutinio ir trumpojo nuotolio sausumos raketas su nebranduoline įranga, kurios anksčiau buvo uždraustos INF sutartyje.

  Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo šiais metais, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu sutarties pažeidimu. Maskva atmeta visus kaltinimus. Kliūtimi tapo 9M729 raketa, kuri yra "Iskander-M" komplekso dalis. Anot JAV, maksimalus jo nuotolis viršija 500 kilometrų, kuriam taikoma INF sutartis.

  Rusija šiuos kaltinimus neigia ir netgi parodė raketą užsienio spaudos atašė, tačiau JAV ir NATO atstovai net neatvyko į susitikimą.

  Dar šia tema

  INF sutarties pabaiga: kaip užgęsta supervalstybės
  Politologas: Rusija yra pagrindinė NATO egzistavimo priežastis
  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  Tegai:
  Europa, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Rusija, JAV

  Svarbiausios temos