21:47 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Jungtinė tyrimų grupė, vadovaujama Nyderlandų generalinio prokuroro, tiria katastrofos aplinkybes. Tvirtinama, kad lėktuvą numušė raketa, kuri buvo atgabenta iš Rusijos teritorijos

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Ukraina perdavė Nyderlandams baudžiamosios bylos medžiagą prieš tris rusus ir vieną ukrainietį, kuriuos Kijevas įtaria dalyvavus 2014 metais Donbase įvykusioje "Boeing" lėktuvo katastrofoje, trečiadienį pranešė "Ukrainskije novosti" su nuoroda į Ukrainos saugumo tarnybą.

  Jungtinė tyrimo grupė (JTG), kuriai vadovauja Nyderlandų generalinis prokuroras, nedalyvaujant Rusijai, tiria katastrofos aplinkybes. Tvirtinama, kad MH17 numušė raketa 9M38, paleista mobiliojo raketų komplekso "Buk", atvežto iš Rusijos Federacijos teritorijos. JTG paskelbė keturių įtariamųjų pavardes. Rusija pabrėžia, kad JTG įtarimai dėl Maskvos dalyvavimo yra nepagrįsti ir tyrimas yra šališkas. Visos raketos, kurių variklį parodė Nyderlandų komisija, tirianti MH17 katastrofą, buvo sunaikintos po 2011 metų, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

  "2019 metų birželio 18 dieną trims Rusijos piliečiams (Grikinui, Dubinskiui, Pulatovui) ir vienam Ukrainos piliečiui (Karčenko) buvo pranešta apie jų įtarimą padarius šį nusikaltimą. 2019 metų liepos 22 dieną baudžiamoji byla prieš šiuos įtariamuosius buvo perduota Nyderlandų Karalystės kompetentingai institucijai, kaip numatyta Ukrainos baudžiamojo proceso kodekso 599, 600 straipsniuose. Baudžiamasis procesas prieš šiuos asmenis bus perduotas teismui. Nyderlanduose jis bus pradėtas preliminariai 2020 metų kovo mėnesį", — teigiama SBU atsakyme, kurio kopija buvo paskelbta agentūros tinklalapyje.

  Tragedija virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus ir pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  Dar šia tema

  Nyderlandų premjeras neatskleidė pokalbio su Putinu apie MH17 avariją detalių
  Tyrėjai papasakojo apie naujus MH17 avarijos liudytojus
  Kvala Lumpūre pareiškė, kad FTB norėjo atimti iš Malaizijos juodąsias MH17 dėžes
  Tegai:
  Boeing 777, lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos