03:55 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Pasak Ukrainos ministro pirmininko Vladimiro Groismano spaudos sekretoriaus Vasilijaus Riabčiuko, Vyriausybės nariai priėmė šį sprendimą po diskusijų

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Dabartinis Ukrainos ministrų kabinetas atsisakė svarstyti Vitalijaus Kličko atleidimą iš Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko pareigų.

  "Kolegos žurnalistai, atsakau visiems iškart. Vitalijaus Kličko atleidimo klausimas buvo svarstomas su Vyriausybės nariais. Priimtas sprendimas, kad esama Vyriausybė jo nenagrinės", — savo Facebook paskyroje rašė Ukrainos ministro pirmininko spaudos sekretorius Vasilijus Riabčiukas.

  Pirmasis atnaujintos Aukščiausiosios Rados susitikimas vyks rugpjūčio 29 dieną. Naujoji Vyriausybė gali būti suformuota pirmosiomis jos darbo dienomis.

  Anot UNIAN agentūros, po šios naujienos aktyvistai susirinko prie Ukrainos Vyriausybės pastato, reikalaudami Kličko atsistatydinimo. Susirinko apie dvi dešimtys žmonių. Pagrindinis jų poreikis yra susijęs su "visiškai neteisėta miesto statyba" ir dėl kultūros paveldo bei istorinės gamtinės aplinkos ir žaliųjų zonų naikinimu.

  Protesto dalyviai bandė patekti į Ukrainos Vyriausybės pastatą, tačiau sargybiniai jų neįleido. Vėliau Vyriausybės atstovui buvo įteiktas pareiškimas, kuriame prašoma atleisti Kličko.

  Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio administracija jau seniai reikalauja, kad Kličko būtų atleistas iš Kijevo miesto valstybinės administracijos (KMVA) vadovo pareigų. Vyriausybė jau yra gavusi atitinkamą pareiškimą.

  Anksčiau Kličko apkaltino Zelenskį ketinimu "atimti iš išrinkto mero pareigas", paskiriant į Kijevo miesto valstybinės administracijos pirmininko postą "savo žmogų".

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Prezidento biuro vadovas Andrejus Bogdanas įspėjo merą, kad, kaip ir kiti administracijų vadovai, Kličko turės atsistatydinti. Taip pat Bogdanas pabrėžė, kad Zelenskis gali persigalvoti, jei meras sugebės įrodyti savo "efektyvumą".

  "Todėl Kličko buvo pasakyta: "Turi porą mėnesių, kad parodytum darbo rezultatus, atsikratytum savo korumpuotų draugų, ir gali toliau dirbti"", — sakė "Ukrayinska Pravda" šaltinis.

  2003 metais Ukrainos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Kijevo miesto valstybinei administracijai turėtų vadovauti tik išrinktas meras. 2010 metais tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius atskyrė šias pareigas.

  2014 metais, po Kličko pergalės Kijevo mero rinkimuose, tuometinis prezidentas Petro Porošenka paskyrė jį Kijevo miesto administracijos vadovu.

  Dar šia tema

  Putinas ir Zelenskis pirmąkart pasikalbėjo telefonu
  Putinas ir Zelenskis ras išeitį iš krizės, mano Ukrainos prodiuseris
  Tegai:
  Ukraina, Vitalijus Kličko

  Svarbiausios temos