07:37 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  247

  Pasak gydytojų, norint nepakenkti savo sveikatai, reikėtų suvalgyti ne daugiau kaip du šaukštus medaus per dieną

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Gydytojai papasakojo, kiek medaus galima valgyti nepakenkiant sveikatai ir kaip apskritai reikia vertinti šį produktą, praneša RIA Novosti.

  Šiandien švenčiama "Medaus gelbėtojų šventė" — remiantis tradicija, bitininkai nuo rugpjūčio 14 dienos pradeda rinkti medų.

  Anot gydytojų, norint nepakenkti sau, reikėtų suvalgyti ne daugiau kaip du šaukštus medaus per dieną.

  "Geriau jį vartoti ryte ir kartu laikytis aktyvaus gyvenimo būdo", — sakė Aleksejus Bujeverovas, gydytojas ir Sečenovskio universiteto ambulatorinės terapijos katedros profesorius.

  Jis pažymėjo, kad meduje yra antioksidantų, vitaminų ir fruktozės, kurios veikia kaip energijos šaltinis.

  Tačiau medaus nauda gerokai perdėta, sakė dietologė, terapeutė Jelena Tichomirova. Anot jos, norint gauti naudos, tektų suvalgyti daug medaus, tačiau dėl didelio angliavandenių kiekio šis produktas yra labai kaloringas, todėl jį reikėtų vartoti saikingai.

  Ekspertai sutinka: renkantis turėtų būti teikiama pirmenybė medui koriuose, nes tai neabejotinai garantuoja jo kokybę ir natūralumą.

  Tačiau rekomendacija gerti arbatą su medumi peršalus greičiausiai nepagreitins sveikimo proceso, nes ištirpęs karštame vandenyje medus praranda savo naudingąsias savybes, pažymėjo Tichomirova.

  "Tai daugiau paguoda, kilusi iš senesnių laikų: žmogus peršalęs, jį reikia kaip nors padrąsinti, jam buvo duodama medaus, kuris tuo metu buvo vienintelis vaistas",— aiškino gydytoja.

  Medaus vartojimo kontraindikacijų nėra tiek daug — tai nutukimas, nes produktas pakankamai kaloringas ir alergija gėlėms ar bičių nuodams, teigė dietologė.

  Bujeverovas savo ruožtu pabrėžė, kad medaus ir alkoholio derinys yra pavojingas sveikatai. Jis pažymėjo, kad jei alkoholio vartojama dideliais kiekiais, gali atsirasti riebalinių kepenų pokyčių, sukeliančių uždegimą, o tai gali sukelti kepenų cirozę.

  "Žinoma, visa tai yra reguliarumas ir tūris. Jei žmogus išgeria vieną taurę per mėnesį, tada jam nieko neatsitiks. Jei jis reguliariai vartoja, tai žymiai padidina tikimybę susirgti kepenų ciroze", — aiškino gydytojas.

  Dar šia tema

  Pasaulyje vis daugėja žmonių, turinčių neįprastų gebėjimų
  Įvardyta pagrindinė vėžio priežastis
  Mokslininkai atskleidė, kam negalima gerti daug kavos
  Tegai:
  sveikata, bitės

  Svarbiausios temos