09:08 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pasak politologo, tokie pareiškimai yra Vašingtono bendrosios pasitraukimo iš tarptautinių susitarimų politikos dalis

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Prireikus JAV gali pasitraukti iš Pasaulio prekybos organizacijos (PPO). Tai pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas, praneša "RIA Novosti".

  Anot jo, PPO taisyklės tik padeda kitoms šalims "pasinaudoti" JAV savo praturtėjimui. Kaip pavyzdį Trampas paminėjo Kiniją, kurios pramonė pradėjo staigiai augti po to, kai Pekinas įstojo į organizaciją.

  Interviu "Radio Sputnik" politologas, Rusijos tautų draugystės universiteto Lyginamosios politikos katedros profesorius Jurijus Počta pabrėžė, kad Trampas reguliariai daro tokius pareiškimus prieš rimtas derybas. Pasak eksperto, Vašingtonas šantažuoja PPO dėl galimo pasitraukimo iš organizacijos.

  "JAV nėra patenkinta padėtimi, kai yra pagalbos šalims, turinčioms besivystančią ekonomiką, sistema. Jei imtume visą Kiniją, tai, be abejo, yra galinga ekonominė jėga", — sake jis.

  Pasak politologo, Kinija — antra pasaulyje pagal bendrą produkciją šalis, ir šia prasme, žinoma, Kinija, tikriausiai naudojasi tam tikromis privilegijomis, o JAV nebenori daryti nuolaidų, prarasdama tam tikras prekybos galimybes.

  Tačiau faktas yra tas, kad PPO yra tik dalis bendros JAV politikos pasitraukti iš tarptautinių susitarimų, atsisakius bet kokių tarptautinių įsipareigojimų.

  Remiantis 2018 metų rezultatais, Rusijos ir Kinijos prekybos apyvarta pirmą kartą istorijoje viršijo abiejų šalių vadovų nustatytą 100 mlrd. JAV dolerių lygį.

  Rusijos Federacijos federalinės muitinės tarnybos duomenimis, Rusijos ir Kinijos užsienio prekybos apyvarta 2018 metais sudarė 108,284 , mlrd. dolerių, kas yra 24,5 proc. daugiau.

  Remiantis Kinijos muitinės duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį prekyba tarp dviejų šalių išaugo 5,1 proc. ir sudarė 51,77 mlrd. dolerių.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė esąs pasirengęs taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms.

  Dar šia tema

  Amerikos profesorius atskleidė, kad greitai įvyks "JAV eros" pabaiga
  Kazachstano prezidentas paaiškino, kodėl Trampui nereikia "spausti kinus į kampą"
  Savaitraštis "The Economist" suskaičiavo Trampo žinutes apie Rusiją
  Tegai:
  Pasaulio prekybos organizacija (PPO), Kinija, JAV

  Svarbiausios temos