18:59 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  428

  Pasak jo, naująjį Lietuvos prezidentą kontroliuoja Vašingtonas, ir jis kalba tai, ką jam pataria Amerikos valdžia, taip pat "Nord Stream-2" klausimu

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda oficialaus vizito Vokietijoje metu susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Šalys aptarė saugumo ir gynybos klausimus, kovos su kibernetinėmis atakomis planus, ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, taip pat energetikos klausimus, tokius kaip dujotiekio "Nord Stream-2" statyba.

  Lietuvos vadovas teigė, kad Merkel sutiko, jog būtina atsižvelgti į Kijevo, kuris baiminasi prarasti Rusijos dujų tranzitą, interesus.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris pažymėjo, kad Vašingtonas išnaudoja Baltijos valstybes savo idėjoms išreikšti. Anot jo, Nausėda tapo prezidentu, nes to reikėjo JAV.

  "Tiesą sakant, dėl to Nausėda buvo ištrauktas iš niekur, kad taptų prezidentu. Kad Vašingtonas turėtų galimybę turėti patogų prezidentą, kuris sakys tai, ką reikia, kuris, tiesą sakant, nepriklauso jokiai Lietuvos politinei jėgai, taip pat kaip ir Grybauskaitė, prieš nieką nėra atsakinga. <...> Taip, šios pajėgos bus naudojamos prieš Rusiją, ir įvairiais būdais. Be to, tam tikra prasme jos bus naudojamos ir prieš Europą", — pabrėžė jis.

  Ekspertas teigė, kad bet kokia nauda Vokietijai prieštarauja Vašingtono interesams. Viena vertus, JAV tikisi tiekti savo SGD Europai, kita vertus, JAV nenori, kad gerėtų Rusijos santykiai su Vakarų Europa.

  "Tiesą sakant, kai Nausėda sieja "Nord Stream-2" su Ukraina, tai reiškia, kad jis yra visiškai kontroliuojamas Vašingtono ir kartoja tai, kas jam patariama iš ten. Jo nuomonė šia tema niekam neįdomi, jis dėl to ir tapo prezidentu, kad įgarsintų Vašingtono mintis", — padarė išvadą Bruteris.

  Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo pirmojoje spaudos konferencijoje po pergalės rinkimuose pareiškė, kad nežada, jog "požiūris į Rusiją pasikeis". Jo nuomone, santykių su Rusija gerinimas gali reikšti Ukrainos "išdavystę".

  Kaip jau ne kartą pažymėjo Maskva, Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę būtent dėl Vilniaus politinių sprendimų. Kaip anksčiau pareiškė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, Lietuva Maskvos demonizavimą padarė kone nacionaliniu prioritetu.

  Dar šia tema

  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Istorikas: Lietuva nori pakeisti praeitį, statydama paminklus antiherojams
  Analitikas: Rusija neturi apie ką kalbėti su Baltijos šalių prezidentais
  Tegai:
  Lietuva, Gitanas Nausėda, santykiai su Rusija, JAV

  Svarbiausios temos