16:07 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pasak eksperto, nauja Krymo ir Donbaso reintegracijos strategija atrodo kaip galimybė nukrypti nuo Minsko susitarimų, susijusių su padėties Ukrainoje sureguliavimo klausimais, ir trukdyti juos įgyvendinti

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Krymo reintegracijos strategijos plėtra rodo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio nenorą žengti bet kokius žingsnius siekiant pripažinti Rusijos pusiasalio statusą ir atsitraukti nuo pagrindinės antirusiškos politikos, cituoja Krymo politologo Deniso Baturino žodžius RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Ruslanas Riabošapka teigė, kad okupuotų teritorijų reintegracijos darbo grupė parengs strategiją, kaip susigrąžinti Donbaso ir Krymo teritorijas, dabar esančias už Kijevo kontrolės ribų. Tikimasi, kad iki 2020 metų bus parengtas pirmasis valstybės vadovo iniciatyvų paketas.

  "Naujoji reintegracijos strategija nebus rimtas dokumentas, galintis daryti įtaką situacijai ir atnešti ką nors naujo. Kijevo valdžia ir toliau lipa ant to paties grėblio, sutapatindama Krymo ir Donbaso situaciją, kai tuo tarpu Krymo klausimas uždarytas ir Rusija neketina jo aptarinėti", — RIA Novosti teigė Baturinas.

  Pasak eksperto, tikėtis, kad Zelenskis pripažins Rusijos Krymo statusą, yra nerealu. Per penkerius metus, kai Ukrainoje susiformavo tam tikras politinis režimas su tam tikra ideologija, pastebima stipri šio proceso inercija, ir Zelenskiui eiti prieš Vakarų palaikomą antirusišką politiką tolygu mirčiai.

  Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui

  Anot jo, naujoji Krymo ir Donbaso reintegracijos strategija atrodo kaip galimybė nukrypti nuo Minsko susitarimų, susijusių su padėties sureguliavimo klausimais, ir trukdyti juos įgyvendinti.

  "Zelenskis, atsižvelgiant į jo vaidmenį istorijoje, turi galimybę sustabdyti susišaudymus Donbase ir pradėti belaisvių mainus. Nemanau, kad jis pasiryš padaryti daugiau", — pridūrė jis.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pašlijo dėl padėties Donbase. Anksčiau Ukrainos valdžia ne kartą apkaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

  2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada pasirašė dokumentą, kuriame Rusijos Federaciją pavadino "šalimi agresore". Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukrainos URM išreiškė protestą dėl Putino kelionės į Krymą
  Krymas Kijevo planus surengti jūrų blokadą pavadino "beprotybe"
  Daugiau nei 60 tūkst. Donbaso gyventojų kreipėsi dėl Rusijos pilietybės
  Tegai:
  Krymas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos