03:50 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Rusijos prezidentas su vienos dienos vizitu apsilankys Prancūzijoje, kur su šios šalies prezidentu aptars dvišalį bendradarbiavimą ir Ukrainos klausimus

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Ypatingos reikšmės susitarimų iš Vladimiro Putino ir Emanuelio Makrono susitikimo nereikėtų tikėtis, tačiau patys Rusijos ir Prancūzijos prezidentų kontaktai yra svarbūs, nes Makronas yra neformalus Europos lyderis, o Prancūzija išeina į Europos politikos avansceną, RIA Novosti pareiškė Rusijos mokslų akademijos Europos instituto Socialinių ir politinių tyrimų skyriaus vedėjas Vladimiras Šveiceris.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Putinas su vienos dienos vizitu apsilankys Prancūzijoje rugpjūčio 19 dieną. Su šios šalies prezidentu jis aptars dvišalį bendradarbiavimą ir Ukrainos klausimus.

  "Susitikimas su Makronu yra svarbus, nes jis dabar yra neformalus Europos lyderis. [Vokietijos kanclerė Angela] Merkel pasitraukia, Britanija išeina iš ES, o [naujasis Britanijos premjeras] Borisas Džonsonas yra abejotina figūra, impulsyvus politikas, todėl Makronas išeina į priešakinę poziciją. Jo požiūris į Rusiją įsikomponuoja į bendrą Vakarų, kurie imasi taškinių kontaktų su Maskva, koncepciją. Vakarai supranta, kad situacija su Ukraina yra labai neaiški ir nereikia jos pernelyg sureikšminti, reikia ieškoti išėjimų ir pagrįstų sprendimų. Į šią koncepciją įsikomponuoja Putino ir Makrono kontaktai, bet nereikia tikėtis proveržio iš šio susitikimo", — mano Šveiceris.

  Ekspertas mano, kad nenumatoma jokių pasistūmėjimų Ukrainos klausimu, nes situacija sudėtinga, įšaldyta, turi savą vidinę dinamiką, tačiau jokiu būdu ne teigiamą.

  "Makronas yra subalansuotas ir realistiškas politikas, nors ir daro klaidų. Tai nereiškia, kad jis visada remia mus ir mūsų vertinimai visur sutampa, tačiau vis dėlto Prancūzija išeina į Europos politikos avansceną, pirmą kartą nuo de Golio laikų. Prancūzija turi tam tikrą potencialą branduolinio nusiginklavimo klausimais, su tuo reikia skaitytis", — pabrėžė agentūros pašnekovas.

  Jis priminė, kad prancūzai smerkia JAV poziciją INF sutarties atsisakymo klausimu ir iš esmės yra kritiškai nusiteikę JAV prezidento Donaldo Trampo atžvilgiu.

  "Dabar Europoje formuojasi anti-Trampo frontas, platus ir gilus. Viskas, ką Trampas daro ekonomikoje, sugriauna visą ekonominę sistemą, ypač tai paliečia JAV planus pasitraukti iš PPO. Prancūzija yra opozicijoje Trampo atžvilgiu, ji turi savo pretenzijų JAV prezidentui, nes tokio nepalaikančio europietiškų idėjų asmens kaip Trampas JAV valdžioje seniai nebuvo. Tai, kad Makronas kritiškai vertina Trampą, yra labai svarbu. Jei mes protingai tai panaudosime, tada šioje srityje daug pasieksime", — pasakė Šveiceris.

  Pasak jo, Rusija turėtų palaikyti kontaktus su Paryžiumi, jei jis atviras tam; tai gali būti panaudota siekiant rasti sąlyčio taškų ekonomikos klausimais.

  Dar šia tema

  Nausėda pakvietė Makroną atvykti į Lietuvą
  Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui
  Tegai:
  ES, Ukraina, Prancūzija, Rusija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos