12:49 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Krymo vadovas tikisi turistų pagausėjimo dar šiais metais, mėnesio pradžioje buvo skelbiama, kad pusiasalį aplankė jau apie 4 mln. turistų

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Krymas, remiantis prognozėmis, 2019 metais priims iki 7,1 milijono turistų, tuo tarpu pernai jų skaičius siekė 6,8 milijono, susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu papasakojo Krymo vadovas Sergejus Aksionovas, pranešė RIA Novosti.

  Pirmadienį Kryme vykusio Putino ir Aksionovo susitikimo stenograma yra paskelbta Kremliaus svetainėje.

  Aksionovas pranešė, kad nuo 2019 metų pradžios Simferopolio oro uostas pervežė 3,09 mln. keleivių, 2,5 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

  "Mes tikimės turistų gausėjimo, šiais metais prognozuojame iki septynių milijonų šimto tūkstančių. Praėjusiais metais tai buvo 6,8 (milijono žmonių)", — teigė Krymo vadovas.

  Anksčiau Krymo vyriausybė paskelbė, kiek turistų aplankė regioną iki rugpjūčio 1 dienos. Pasak Respublikos kurortų ir turizmo ministro Vadimo Volčenkos, Kryme apsilankė 4 milijonai turistų. Pusiasalio teritorijoje yra įregistruota 11 500 istorijos, kultūros, architektūros paminklų ir 87 gamtos paminklai.

  Turizmas Krymo Respublikoje, kaip ir Sevastopolyje, keičiasi veikiant politiniams ir ekonominiams procesams. TSRS laikais pusiasalis populiarumo tarp turistų piką pasiekė 1988 metais, kai jį aplankė 8,3 milijono žmonių.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymo valdžia surengė referendumą po valstybinio perversmo Ukrainoje. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai užimta teritorija.

  Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai nediskutuotinas".

  Dar šia tema

  Čekijos viešbutis gali teisėtai reikalauti iš svečių pripažinti Ukrainos Krymą
  Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
  Tegai:
  turistai, Krymas

  Svarbiausios temos