03:51 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Buvo pranešta, kad raketa "Ariane 4" sprogo orbitoje liepos 22 dieną per pietus

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. JAV karinių oro pajėgų Kosminės erdvės stebėjimo tarnyba pastebėjo sprogimą Europos "Ariane 4" kosminės raketos trečiosios pakopos orbitoje, "Twitter" pranešė 18-oji JAV oro pajėgų kosminės erdvės spaudos tarnyba.

  Kaip pranešama, raketa "Ariane 4" sprogo orbitoje dar liepos 22 dieną, apie 12:17, tačiau informacija paviešinta tik šią savaitę. Vėliau buvo aptikti septyni fragmentai, raketa sprogo savaime — ne dėl susidūrimo su kitu objektu. Nepranešama, ar susidariusios kosminės šiukšlės kelia grėsmę kitiems įrenginiams.

  Raketa 1992 metų rugpjūčio mėnesį į orbitą paleido tris palydovus: JAV ir Prancūzijos "Topex/Poseidon", Pietų Korėjos "Kitsat-1" ir Prancūzijos "S80/T".

  Vandenbergo oro pajėgų bazėje (Kalifornijoje) įsikūręs 18-asis JAV oro pajėgų kosminio valdymo eskadronas aptinka, seka ir identifikuoja visus dirbtinius objektus žemoje Žemės orbitoje.

  Remiantis specializuota JAV karinių oro pajėgų svetaine "spacetrack.org", iki suirimo pakopa buvo minimalaus 1296 km ir maksimalaus 1404 km aukščio orbitoje.

  Anksčiau "Centrinio tyrimų instituto" ("Roskosmos" vadovo tyrimų instituto) atstovas Jurijus Koliukas teigė, kad nuo 1961 metų, kai įvyko pirmasis toks įvykis, orbitoje buvo užfiksuota apie 250 kosminių objektų (aktyvių ir neaktyvių palydovų, praleistų raketų pakopų ir stiprintuvų blokų) suirimo atvejų. Anot jo, kosminiai objektai suiro arba dėl jų sprogimų, arba po susidūrimo su kitais objektais.

  Dar šia tema

  Politologas: Oficiali "MH17" katastrofos versija gali subyrėti per naktį
  Maskas parodė "Falcon 9" raketos nusileidimą ant laivo denio vandenyne
  Rusija pirmą kartą parodė "Kinžal" raketų sistemos naudojimą
  Tegai:
  sprogimas, raketa, Europa, JAV

  Svarbiausios temos