14:17 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  66

  "Nauji" britų pareiškimai ir "įrodymai" skirti tam tikrai įtampai palaikyti, mano politologas Gevorgas Mirzajanas

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Didžiosios Britanijos policija pareiškė, kad nervus paralyžiuojančios medžiagos pėdsakų buvo aptikta dar vieno policininko, dalyvavusio operacijoje Solsberyje po buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo, kraujyje.

  Teigiama, kad kraujo mėginiai buvo paimti incidento metu. Policijos duomenimis, pareigūnas gavo reikiamą medicininę pagalbą ir netrukus grįžo į darbą.

  Interviu Sputnik radijui Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Politologijos katedros docentas Gevorgas Mirzajanas pareiškė, kad Britanija turi du variantus — pripažinti, kad "Skripalų byla" buvo melaginga, arba tęsti tyrimą, remiantis "naujais" įrodymais, ir tokiu būdu nuolat palaikyti įtampą.

  "Tai susiję su tuo, kad niekas Britanijoje neturi politinės drąsos pripažinti, jog Skripalių byla buvo suklastota ar bent jau klaidinga... Visi šie pareiškimai susiję su būtinybe tęsti informacinę kampaniją. Buvo — nebuvo, nesvarbu. Svarbiausia, kad duomenys apie tai įmesti į spaudą ir spauda tai aptaria", — sakė politologas.

  Skripalių byla

  2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

  Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministerija prigavo buvusią JK premjerę Terezą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorija tai paneigė.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie iš tiesų veikė Britanijoje kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada paragino Londoną atskleisti Skripalių bylos detales
  Žiniasklaida sužinojo, kaip CŽV galėjo manipuliuoti Trampu "Skripalių byloje"
  Žiniasklaida pranešė apie naujas JAV sankcijas Rusijai dėl "Skripalių bylos"
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Londonas, Sergejus Skripalis, "Skripalių byla"

  Svarbiausios temos