13:03 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  138

  Daugelis jų nesuprato, ką šalies aviacija iš viso daro Baltijos šalyse

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Ispanijos leidinio "El Confidencial" skaitytojai sukritikavo savo karines oro pajėgas už incidentą su Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu lėktuvu, kuris skrido virš neutralių Baltijos jūros vandenų, lydimas dviejų Rusijos naikintuvų.

  Daugeliui jų kilo klausimas, ką apskritai Ispanijos pajėgos "pamiršo" Baltijos šalyse.

  "Reikalas tas, kad ispanams Baltijos šalyse nieko nereikia. Ką mes ten praradome? Rusija nėra mūsų priešas ar draugas", — parašė skaitytojas FRAMONTANO.

  Kaip parašė vartotojas ESTADO_DE_DERECHO, Ispanija atsidūrė Baltijos regione tik tam, kad "tarnautų Amerikos imperijos interesams". Jis pažymėjo, kad Madridas turėtų rūpintis savo interesais ir "nustoti būti vasalu".

  Atskleista, kokios šalies naikintuvas priartėjo prie Šoigu lėktuvo >>

  Kiti skaitytojai nesuprato, kodėl jų ginkluotosios pajėgos yra taip toli nuo Ispanijos, kai šalis "kiekvieną dieną užkariaujama iš Pietų".

  Savo ruožtu vartotojas ES EUEU pavadino lėktuvo, kuriame yra aukštas pareigas einantis pareigūnas, apsaugą įprastu dalyku.

  "Neutraliuose vandenyse tai įprastas dalykas — ginti lėktuvą, kuriame yra aukšto lygio vadovas. Ar kitos šalys būtų pasielgusios kitaip? Aš tik nesuprantu tokio momento: ką ispanai pamiršo Baltijos šalyse?" — parašė jis.

  Antradienį, rugpjūčio 13 dieną, NATO naikintuvas F-18 bandė priartėti prie Rusijos gynybos ministerijos vadovo lėktuvo, kai jis skrido iš Kaliningrado į Maskvą. Du Rusijos Baltijos jūros laivyno aviacijos naikintuvai Su-27 neleido jam pernelyg priartėti.

  Vėliau paaiškėjo, kad NATO naikintuvas priklauso Ispanijos karinėms oro pajėgoms. Lėktuvas yra NATO misijos Baltijos šalių regione patruliavimo sudėtyje ir bazuojasi Lietuvos oro bazėje Šiauliuose.

  Aljansas pareiškė, kad naikintuvas buvo išsiųstas Rusijos lėktuvui identifikuoti.

  Dar šia tema

  NATO naikintuvas bandė palydėti Šoigu lėktuvą virš Baltijos jūros
  Tegai:
  Ispanijos Karinės oro pajėgos, Ispanija, NATO

  Svarbiausios temos