09:05 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  366

  Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos piliečių užimtumo lygis Didžiosios Britanijos darbo rinkoje pripažintas vienu aukščiausių

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Trys ketvirtadaliai JK gyvenančių Baltijos šalių ir Lenkijos piliečių dirba oficialiai. Apie tai pranešė britų portalas "Daily Mail" su nuoroda į Nacionalinę statistikos tarnybą (ONS).

  Remiantis ONS, ES-8 grupės šalių piliečių užimtumo lygis buvo 83,7 proc. Tai apima tokias šalis kaip Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovakija ir Slovėnija.

  Didžiausią ES piliečių dalį JK sudaro darbuotojai iš Rumunijos ir Bulgarijos — 85,9 proc.

  Apskritai ES piliečių užimtumo lygis JK per šį pusmetį siekė 83,3 proc. Tai yra keturiais procentais daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tas pats JK piliečių rodiklis Europos Sąjungoje sudarė 76,1 proc.

  Anot Oksfordo universiteto Migracijos stebėjimo centro direktorės Madlenos Sampšen, šių duomenų nereikia laikyti nusistovėjusia tendencija, nes kiekvienais metais jie gali skirtis.

  Vis dėlto ji pažymėjo, kad pastaraisiais metais matoma teigiama ES piliečių migracijos į JK lygio dinamika.

  "Tai labai aukštas užimtumo lygis. Jis rodo, kad net jei JK tam tikru mastu tapo mažiau patraukli ES piliečiams, darbo rinka vis dar yra paklausi", — teigia Sampšen.

  Remiantis Didžiosios Britanijos prekybos rūmų prognozėmis, pastaruoju metu JK darbo rinka patiria sunkumų, susijusių su aukštos kvalifikacijos darbuotojų stoka. Tai susiję su "didėjančiu neaiškumu" dėl Britanijos pasitraukimu iš Europos Sąjungos.

  Šiuo metu Lietuvoje kalbama apie darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus mažėjimo problemą. Praėjusiais metais iš šalies išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Vidutinis emigrantų amžius yra 26 metai. Dauguma jų emigravo į Jungtinę Karalystę.

  Dar šia tema

  Lietuvoje padaugėjo leidimų laikinai gyventi užsieniečiams skaičius
  Seimo narė siūlo atsisakyti baudų už dvigubą pilietybę
  Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos