20:16 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Vokietijos gyventojai dar niekada nebuvo taip nusiteikę prieš JAV kaip dabar, pažymi medžiagos autoriai: 85% vokiečių savo požiūrį į JAV įvardijo kaip neigiamą arba labai neigiamą

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Vokietijos ir JAV santykiai "pasiekė dugną" dėl nesutarimų politiniais ir ekonominiais klausimais, nuolatinių ginčų ir Vašingtono grasinimų, rašoma leidinyje "Der Spiegel". 

  Po to, kai Ričardas Alenas Grenelis (Richard Allen Grenell) perėmė Amerikos ambasadoriaus pareigas šalyje, abi pusės žaidžia diplomatinę "tylą", pažymi straipsnio autoriai. Tuo tarpu straipsnyje cituojami buvusio Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco žodžiai, kuriais jis palygino Grenelį su "dešiniųjų ekstremistų kolonijiniu karininku".

  Toks ambasadoriaus elgesys, kaip rašoma "Der Spiegel", lėmė, kad Vokietijos pareigūnai ėmė šalintis Grenelo: kanclerė Angela Merkel niekada su juo nesikalbėjo, o užsienio reikalų ministras Heiko Maasas renkasi tik trumpus susitikimus su Amerikos diplomatu.

  Ryšių su Iranu klausimu pastebima skirtinga Berlyno ir Vašingtono nuomonė, primena laikraštis. Be to, prekybos konfliktas tarp šalių gali užtraukti papildomus muitus, o kilus ginčui dėl poreikio išleisti 2% savo BVP gynybai pagal NATO reikalavimus, Grenelis grasino Berlynui išvesiąs Amerikos kariuomenę iš Vokietijos.

  Vokietijos gyventojai dar niekada nebuvo taip nusiteikę prieš JAV kaip dabar, pažymi medžiagos autoriai: 85% vokiečių savo požiūrį į JAV įvardijo kaip neigiamą arba labai neigiamą.

  Berlynas išreiškia viltį, kad pasibaigus Trampo prezidentavimo laikui grįš "senos geros transatlantinės partnerystės dienos", rašo "Der Spiegel". Tačiau tai iš tikrųjų yra iliuzija, nes santykiai niekada nebebus tokie patys, tvirtina medžiagos autoriai. Šiuo metu dabartinio Amerikos lyderio ir demokratų oponentai sutinka su tam tikrais punktais, kai Trampas kritikuoja Europą. Todėl net ir pasikeitus valdžiai, JAV liks nepatogia partnere Vokietijai, pažymi leidinys.

  Dar šia tema

  Rusija atvira lygiaverčiam dialogui su JAV dėl tarptautinio saugumo
  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  "Uniper" įvertino galimas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Ekspertas: JAV nori apriboti Europos energijos srautus
  Ekspertas papasakojo apie galimo JAV pasitraukimo iš PPO pasekmes
  Tegai:
  gyventojai, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos