16:29 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Ekspedicijos metu hidrografai įvertins pakrančių būklę, ištirs naujų salų ir "kitų objektų", kurie, kaip spėjama, galėjo atsirasti po ledyno tirpsmo, susidarymą

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Šiaurės laivyno spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad laivyno hidrografai nuvyko į Naujosios Žemės regioną, kad patvirtintų naujų salų, matomų iš kosmoso, atsiradimą, praneša RIA Novosti.

  "Geografinių atradimų, atliktų remiantis stebėjimais iš kosmoso, patvirtinimą ir aprašymą vykdys Šiaurės laivyno hidrografai, atlikdami užduotis gelbėjimo laive "Altai" ir hidrografiniame laive "Horizont"", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad specialistai turės patvirtinti naujų salų ir "kitų objektų" atsiradimą, kurie, kaip spėjama, susidarė po ledyno tirpsmo Naujosios Žemės srityje.

  Spaudos tarnyba priminė, kad sudėtinga Šiaurės laivyno ekspedicija į Franzo Josefo žemę Severomorske prasidėjo rugpjūčio 15 dieną ir turėtų trukti iki rugsėjo pabaigos. Be planuojamų tyrimų, jos dalyviai nori iš dalies pakartoti pionierių Juliaus von Pajerio (1874 metų ekspedicijos), Frederiko Džeksono (1897 metų ekspedicijos) maršrutus, taip pat šturmano Valerijano Albanovo ekspediciją.

  Hidrografai taip pat įvertins pakrantės būklę tose vietose, kur dėl ledynų tirpsmo tapo įmanoma apžiūrėti anksčiau užslėptus pakrančių ruožus ir ištirti daugybę žemėlapiuose likusių "baltų dėmių".

  Dar šia tema

  "National Geographic" paaiškino, dėl ko Baltijos šalys gali atsidurti po vandeniu
  Mokslininkai Arkties lede aptiko plastiko mikrodalelių
  Tegai:
  ledas, laivynas, kosmosas, sala, tyrimas

  Svarbiausios temos