06:27 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Pasak Europos teisingumo komisarės, EK išplės naują "juodąjį sąrašą", naudodama naują metodiką, sukurtą bendradarbiaujant su ES šalių valdžios institucijomis

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Europos Komisija (EK) rudenį planuoja grįžti prie darbo sudarant trečiųjų šalių sąrašą, kurios kaltinamos pinigų plovimu po to, kai kovo mėnesį ES Taryba atmetė ankstesnį sąrašą, rašo "Financial Times" su nuoroda į Europos teisingumo komisarę Verą Jourovą.

  Europos Komisijos narė laikraščiui sakė, kad iki spalio mėnesio EK pateiks atnaujintą metodiką, skirtą nustatyti užsienio jurisdikcijas, kurios nesugeba pašalinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos. Pasak Jourovos, EK išplės naują "juodąjį sąrašą", naudodama naują metodiką, sukurtą bendradarbiaujant su ES šalių valdžios institucijomis.

  Vasario mėnesį EK patvirtino naują 23 šalių, kurios prastai kovoja su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu, sąrašą ir pasiūlė jį patvirtinti ES šalims.

  Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Į sąrašą įtrauktas Iranas, Irakas, Saudo Arabija, Afganistanas, Panama, Libija, Mergelių salos, Amerikos Samoa, Bahamos, Botsvana, Šiaurės Korėja, Etiopija, Gana, Guamas, Nigerija, Pakistanas, Puerto Rikas, Samoa, Šri Lanka, Sirija, Trinidadas ir Tobagas, Tunisas, Jemenas. Pažymėtina, kad EK nesiūlo uždrausti sudaryti sandorius su šalimis iš naujojo sąrašo, tik ragina atidžiau juos įgyvendinti.

  Europos Sąjungos Taryba kovo pradžioje šį sąrašą vienbalsiai atmetė. Šis sprendimas aiškinamas tuo, kad, Tarybos nuomone, dokumentas nebuvo parengtas kaip skaidraus ir lankstaus proceso, kuris skatintų šias šalis imtis ryžtingų veiksmų ir gerbti jų teisę būti išklausytoms, dalis. Dabar EK turės pasiūlyti naują sąrašo projektą.

  "ES valstybės narės kritiškai įvertino metodiką dėl dviejų priežasčių: nepakankamo dalyvavimo procese ir komunikacijos su teritorijomis, kurios gali būti įtrauktos į sąrašą, stokos. Mes į tai atsižvelgėme ir pasakėme, kad turime susisiekti su valstybėmis, kurios gali atsirasti sąraše. Štai kodėl šiuo metu mes peržiūrime metodiką", — sakė Jourova.

  Europos Komisijos narė yra įsitikinusi, kad Komisija "teisingai pasielgė, į sąrašą įtraukdama Saudo Arabiją", tačiau taip pat Jourova daro prielaidą, kad į atnaujintą sąrašą bus įtraukta kita teritorijų grupė ir bus galima sudaryti vadinamąjį "pilkąjį sąrašą", kuris galėtų apimti kai kurias jurisdikcijas, jei jos įgyvendins Europos rekomendacijas. "Vertinimas naudojant naują metodiką duos naujų rezultatų", — sakė ji.

  Dar šia tema

  Europos Komisija įvardijo šalis su švariausiais vandens telkiniais
  Kol Lietuva svarsto, Briuselis jau apsisprendė
  Lenkija įspėjo ES šalis dėl suartėjimo su Rusija
  Tegai:
  pinigų plovimas, sąrašas, Europos Komisija (EK), ES

  Svarbiausios temos