21:36 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)
  77

  Pasak JAV valstybės žvalgybos sekretoriaus, visa žvalgybos bendruomenė laiko nesąmone tai, kad žuvo tik du žmonės

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. JAV nacionalinio saugumo archyvas paskelbė pirmąją ataskaitą apie Černobylio AE avariją, kuri buvo išslaptinta 2011 metais, praneša RIA Novosti.

  Remiantis 1986 metų gegužės 2 dienos ataskaita, adresuota JAV valstybės sekretoriui Džordžui Šulcui, pirmomis dienomis po katastrofos JAV žvalgybos tarnybos abejojo oficialių ataskaitų tikslumu dėl aukų skaičiaus. Jos padarė savo išvadas, remdamosi didelio masto sprogimo 4-ajame Černobylio AE energijos bloke vaizdais.

  "Visa žvalgybos bendruomenė laiko nesąmone tai, kad žuvo tik du žmonės", — rašė valstybės žvalgybos sekretorius ir tyrimų padėjėjas Mortonas Abramovičius.

  Anot jo, dieninę pamainą sovietiniame RBMK-1000 reaktoriuje iš viso sudarė apie šimtas žmonių, o naktinę pamainą — 25-35. Abramovičius pažymėjo, kad 3-iasis ir 4-asis energijos blokai yra arti vienas kito, todėl dienos metu prie reaktoriaus buvo apie 200 žmonių, o naktį — iki 70 žmonių.

  Teigiama, kad "visi, buvę netoliese sprogimo epicentro, arba iškart mirė, arba gavo mirtiną radiacijos dozę".

  1986 metų balandžio 26 dieną Černobylio atominėje elektrinėje sprogo 4-ojo energijos bloko branduolinis reaktorius.

  134 žmonėms, įskaitant Černobylio techninį personalą ir ugniagesių komandas, buvo diagnozuota ūminė spindulinė liga. Dvidešimt aštuoni iš jų mirė per pirmuosius mėnesius po to, kas įvyko. Vienas Černobylio darbuotojas mirė sprogimo metu, kitas mirė Pripetės ligoninėje netrukus po nelaimės.

  Bendras radiacijos užteršimo plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkstančio kvadratinių kilometrų (23proc. viso ploto), Ukrainoje - 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų.

  Taip pat nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas yra beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų ir kuriuose gyvena 2,6 milijono žmonių.

  Beveik 8,4 milijono Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos gyventojų buvo paveikti radiacijos, šimtai tūkstančių jų buvo evakuoti.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)

  Dar šia tema

  Vakarai privertė Lietuvą pamilti "sovietinės okupacijos" palikimą
  Ukraina pradėjo eksploatuoti naują Černobylio AE gaubtą
  Uždraustojoje Černobylio zonoje bus sukurtas "žaliasis koridorius" turistams
  Tegai:
  ataskaita, JAV, Černobylis

  Svarbiausios temos