12:38 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Prezidentų derybos vyks pirmadienio popietę oficialioje Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Prancūzijos ir Rusijos prezidentų Emanuelio Makrono ir Vladimiro Putino susitikimas padės kurti politiką, palengvinsiančią antirusiškų sankcijų režimą, sakė Paryžiaus 8 universiteto (IFG-Paris 8) Prancūzijos geopolitikos instituto profesorius Andre Fileris, praneša RIA Novosti.

  Putino ir Makrono derybos vyks pirmadienio popietę oficialioje Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte (Fort de Brégançon), Prancūzijos pietuose.

  "Manau, kad asmeninis susitikimas leis plėtoti dvišalę politiką, kuri palengvins sankcijų režimą, atsižvelgiant į tai, kad jų neįmanoma visiškai panaikinti", — RIA Novosti sakė Fileris.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Pranc8zijos prezidentas Emanuelis Makronas
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Jis priminė Prancūzijos ekonominius interesus ir spaudimą iš šalies pramonės atstovų, kurie daug investavo į Rusijos ekonomiką, pusės. Prancūzija yra pirmoji užsienio darbdavė Rusijoje, pabrėžė ekspertas.

  "Man atrodo, kad abu prezidentai iš esmės sutaria, bet reikia rasti būdą suformuluoti šį susitarimą taip, kad Europos Sąjunga galėtų oficialiai vykdyti šį dvišalį norą ir teisiškai patvirtinti laipsnišką sankcijų Rusijai panaikinimą ir, atvirkščiai, Rusijos sankcijas Europos produktams", — pridūrė agentūros pašnekovas.

  Jo nuomone, dvišalis Putino ir Makrono susitikimas, greičiausiai, teigiamas signalas.

  Ekspertas atkreipė dėmesį, kad yra klausimų, kuriuose Maskva ir Paryžius laikosi panašių pozicijų, ir yra sričių, kuriose esama didelių nesutarimų. "Yra klausimų, kuriuos aptariant nekyla jokių problemų, pavyzdžiui, Irano problema. Čia Prancūzija ir Rusija yra ant tos pačios bangos ir priešinasi Amerikos politikai. Šiuo klausimu Prancūzija ir Rusija tikrai gali rasti bendrą kalbą", — mano Fileris.

  Profesorius taip pat įsitikinęs, kad tarp šalių yra abipusis supratimas vizų režimo supaprastinimo klausimais.

  "Be abejo, liko didelių nesutarimų taškų. Man atrodo, kad svarbiausias dalykas — grįžimas prie Minsko susitarimų ir Normandijos formato pasikeitus Ukrainos vyriausybei ir prezidentui. Ar pasikeis padėtis po Ukrainos prezidento ir parlamento rinkimų? (Prezidento Vladimiro) Zelenskio komanda ir didžioji dalis Rados, kuri palaiko prezidentą, ar ji leis kalbėtis taikesniu tonu ir išspręsti konfliktą, ar ne? Žinoma, mano manymu, Rusijos interesas yra pasiekti didžiausią pažangą sprendžiant Donbaso problemą, kad nebūtų iškeltas Krymo grąžinimo Ukrainai klausimas", — teigė ekspertas.

  Sankcijos Rusijai

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat primena, kad kalbėtis sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis labiau siūloma panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui
  Zelenskis pareiškė, kad Krymas "sugrįš" į Ukrainos sudėtį
  Bundestagas paaiškino, kuo pavojingos sankcijos Rusijai
  Tegai:
  sankcijos, sankcijos Rusijai, susitikimas, Prancūzija, Rusija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos