05:07 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Derybose bus kalbama apie padėtį Sirijoje, Libijoje, Persijos įlankoje, Ukrainoje, taip pat Bendro visapusiško veiksmų plano dėl Irano likimą

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su Prancūzijos lyderiu Emanueliu Makronu oficialioje Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte. Tai praneša "RIA Novosti".

  Pranešama, kad po trumpo pranešimo žiniasklaidai prezidentai surengs uždarą susitikimą. Derybose bus kalbama apie padėtį Sirijoje, Libijoje, Persijos įlankoje, Ukrainoje, taip pat Bendro visapusiško veiksmų plano dėl Irano likimą.

  Рабочий визит президента РФ Владимира Путина во Францию
  © Sputnik / Алексей Дружинин
  Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Prancūziją

  Putinas pareiškė, kad saugumo srityje Maskvai nerimą kelia sutarties dėl branduolinių ginklų bandymų draudimo padėtis bei galima kosminė militarizacija.

  Rusijos vadovas pabrėžė, kad Prancūzija yra pagrindinė Rusijos partnerė Europoje ir pasaulyje, taip pat pažymėjo Paryžiaus vaidmenį Rusijos sugrįžime į Europos Tarybą.

  "Prancūzijos parama daugeliu klausimų, įskaitant minėtą klausimą, susijusį su Rusijos sugrįžimu į Europos Tarybą, Prancūzijos pozicija atliko svarbų, jei ne pagrindinį vaidmenį. Taigi, man atrodo, papildomų komentarų ir įrodymų, kad mes rimtai žiūrime į bendradarbiavimą su Prancūzija, nereikia", — sakė Putinas.

  Savo ruožtu Makronas išreiškė viltį, kad Rusija ir ES sugebės sukurti naują saugumo architektūrą. Anot jo, Prancūzija yra pasirengusi dalyvauti šiame procese.

  Be to, Prancūzijos vadovas teigė, kad tikisi su Putinu aptarti situaciją, susijusią su INF sutarties žlugimu, taip pat tarptautines krizes. Makronas taip pat tikisi su Rusijos prezidentu aptarti Ukrainos situaciją.

  "Mes kartu aptarsime šią situaciją ir galbūt parengsime būsimus susitikimus kartu su [Vokietijos] kanclere Merkel ir prezidentu Zelenskiu Normandijos formatu", — kalbėjo Prancūzijos vadovas.

  Рабочий визит президента РФ Владимира Путина во Францию
  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Prancūziją

  Šalių vadovų derybos vyksta likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24–26 dienomis Prancūzijos Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies savo kolegos iš Rusijos į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
  Šveicarijos oro pajėgų naikintuvai palydėjo Rusijos vyriausybės lėktuvą
  Šoigu papasakojo apie JAV išlaidas INF sutartį pažeidžiančioms raketoms
  Tegai:
  Ukraina, Sirija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos