13:51 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Prancūzijos vadovas taip pat pabrėžė, kad Maskvos ir Paryžiaus santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei tvarkai

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas išreiškė tikėjimą Rusijos ateitimi. Tai Prancūzijos vadovas paskelbė po derybų su savo kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu.

  "Esu įsitikinęs, kad Rusijos ateitis yra visiškai europietiška. Mes tikime Europa, kuri tęsiasi nuo Lisabonos iki Vladivostoko", — Makronas rašė Twitter.

  Makronas taip pat pabrėžė, kad Rusijos ir Prancūzijos santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei tvarkai.

  "Mūsų šalys turėtų kalbėtis, rasti suartinančius taškus. Tai yra mano susitikimo su Vladimiru Putinu Bregansone tikslas", — sakė jis.

  2010 metų lapkričio mėnesį Vokiečių leidinys "Süddeutsche Zeitung" paskelbė Putino straipsnį "Rusija ir Europa: nuo krizės pamokų supratimo iki naujos partnerystės darbotvarkės". Jis buvo pristatytas vokiečių skaitytojams pavadinimu "Nuo Lisabonos iki Vladivostoko".

  Straipsnyje Putinas, kuris tuo metu buvo Rusijos Federacijos ministras pirmininkas, paragino sukurti bendrą Europos ekonominę erdvę. Tekste pabrėžiama, kad tikroji partnerystė žemyne neįmanoma, kol ribojami žmogiškieji ir dalykiniai santykiai.

  Ši iniciatyva sulaukė daugelio Europos lyderių palaikymo.

  Abiejų šalių prezidentų susitikimas įvyko pirmadienį Bregansono forte ir truko daugiau nei 3,5 valandos. Didžioji dalis derybų buvo uždaros.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Spaudos konferencijoje šalių vadovai pasidalino oficialių derybų lūkesčiais. Putinas teigė, kad saugumo srityje Maskvai nerimą kelia susitarimas dėl draudimo atlikti branduolinių ginklų bandymus, taip pat galima kosminė militarizacija.

  Savo ruožtu Makronas išreiškė viltį, kad Rusija ir ES sugebės sukurti naują saugumo architektūrą. Be to, Prancūzijos vadovas tikėjosi su Putinu aptarti situaciją Ukrainoje, tarptautines krizes, taip pat Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) žlugimą.

  Šalių vadovų derybos vyksta likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24–26 dienomis Prancūzijoje, Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies Rusijos vadovo į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.

  Dar šia tema

  Šveicarijos oro pajėgų naikintuvai palydėjo Rusijos vyriausybės lėktuvą
  Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
  Tegai:
  susitikimas, Vladimiras Putinas, Emanuelis Makronas, Prancūzija

  Svarbiausios temos