12:34 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (173)
  21

  Be to, JAV prezidentas išreiškė "didelį entuziazmą" dėl artėjančio susitikimo su Britanijos ministru pirmininku G7 susitikime Prancūzijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Džonsonu aptarė Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos, praneša Baltieji rūmai.

  "Ministras pirmininkas Džonsonas informavo prezidentą apie "Brexit", — sakoma pranešime.

  Trampas taip pat išreiškė "didelį entuziazmą" dėl artėjančio susitikimo su Džonsonu G7 susitikime Prancūzijoje. Taip pat pažymima, kad pokalbyje buvo aptarti su prekyba ir ekonomika susiję klausimai.

  Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Trampas anksčiau išreiškė paramą Britanijos pasitraukimui iš ES, taip pat teigiamai atsiliepė apie Džonsoną kaip politiką.

  2016 metais buvo surengtas referendumas dėl JK narystės ES. Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos pritarė 51,8 proc. britų, prieš pasisakė 48,2 proc.

  Iš pradžių "skyrybos" buvo numatytos 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau Britanijos Parlamentas nuolat atmesdavo Vyriausybės siūlytą susitarimą su Briuseliu. Nepavykusio "Brexit" fone Tereza Mei buvo priversta atsistatydinti iš ministrės pirmininkės pareigų.

  Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (173)

  Dar šia tema

  EK patvirtino, kad neatnaujins derybų dėl "Brexit" susitarimo
  Politologas: Džonsonas bus ketvirtasis "Britanijos apokalipsės" raitelis
  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
  Tegai:
  Brexit, Borisas Džonsonas, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos