17:00 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Pirmadienį įvyko Rusijos ir Prancūzijos prezidentų susitikimas, derybos truko apie 3,5 valandos

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Rusijos ir Prancūzijos prezidentų Vladimiro Putino ir Emanuelio Makrono susitikimas buvo žingsnis į priekį tiek dvišaliuose santykiuose, tiek "atrišant pačius sudėtingiausius šiuolaikinės tarptautinės politikos mazgus", cituoja RIA Novosti Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovo Leonido Sluckio žodžius.

  Pirmadienį Putino ir Makrono susitikimas vyko Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte. Derybos truko apie 3,5 valandos. Makronas prieš susitikimą su Putinu teigė, kad jame gali būti rengiamas "Normandijos ketverto" (Rusija, Prancūzija, Vokietija, Ukraina) susitikimas. Pats Putinas teigė, kad šiam formatui nėra alternatyvos.

  "Rusijos ir Prancūzijos prezidentų Vladimiro Putino ir Emanuelio Makrono susitikimo Bregansono forte rezultatai išties tapo žingsniu į priekį tiek plėtojant dvišalį bendradarbiavimą, tiek atrišant sudėtingiausius šiuolaikinės tarptautinės politikos mazgus", — žurnalistams sakė Sluckis.

  Pasak jo, buvo aptarti Sirijos ir Libijos padėties reguliavimo klausimai, "Normandijos formato" sustiprinimas, siekiant išspręsti konfliktą Ukrainos pietryčiuose. Visa tai nepaprastai svarbu pasaulio stabilumui ir saugumui.

  Jo manymu, Rusija, žinoma, palaiko ir dalijasi tokiu požiūriu. Tačiau jam įgyvendinti reikia pereiti nelengvą kelią ir atsisakyti skiriamųjų linijų bendrame Europos žemyne. Ir, be abejo, Europos įvestos antirusiškos sankcijos visiškai netelpa į šį kontekstą.

  "Prancūzija, manau, kaip viena iš pirmaujančių Europos valstybių, gali tapti pavyzdiniu ES sankcijų politikos ribojimo procese, ir visų pirma būtų logiška pašalinti visus apribojimus, nes jie prieštarauja parlamentarizmo esmei. Tai yra mano nuomonė", — pridūrė parlamentaras.

  Šalių vadovų derybos vyko likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24-26 dienomis Prancūzijoje, Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies Rusijos vadovo į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
  Tegai:
  Prancūzija, susitikimas, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos