15:46 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Kijevo apygardos administracinio teismo vadovas mano, kad Porošenka tikrai gali sėsti į kalėjimą

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Kijevo apygardos administracinio teismo vadovas Pavelas Vovkas mano, kad bylos, iškeltos prieš buvusį prezidentą Petro Porošenką, turi teisminę perspektyvą, rašo RIA Novosti.

  Pasak Kijevo apygardos administracinio teismo vadovo, Porošenka gali sėsti į kalėjimą, geriausiu atveju, "jis kažkur paprašys politinio prieglobsčio, visą gyvenimą kovos dėl savo turto".

  Kelios bylos anksčiau buvo iškeltos Porošenkai buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus administracijos vadovo pavaduotojo, teisininko Andrejaus Portnovo prašymu.

  "Vienintelis dalykas, kuris jį [Portnovą — Sputnik] gali sustabdyti — jei naujoji vyriausybė sudarys kažkokį susitarimą dėl Petro Aleksejevičiaus imuniteto išsaugojimo. Jei taip neatsitiks, Andrejus Vladimirovičius jį "perkas", suras, pasieks. O Petro Aleksejevičius paprašys politinio prieglobsčio kur nors, kad galėtų kovoti dėl savo turto visą gyvenimą. Na, o blogiausiu atveju, "jį uždarys". O ką, ne?" — per interviu žurnalistui Dmitrijui Gordonui sakė Vovkas. Įrašas paskelbtas YouTube kanale.

  Teismo vadovas įsitikinęs, kad Portnovas yra "profesionalus žmogus" ir "mega specialistas", todėl jei jis kažko imasi, "pabaigia darbą iki galo".

  Paklaustas, ar jis mano, kad Porošenka gali patekti į kalėjimą, Vovkas atsakė — "be abejo". "Joks imunitetas jo neišgelbės. Žiūrėkite, jei Portnovas tai daro, Petro Aleksejevičiui reikėtų sunerimti", — apibendrino Vovkas.

  Anksčiau Ukrainos valstybinio tyrimų biuro direktorius Romanas Truba pareiškė, kad biuras nagrinėja 11 baudžiamųjų bylų prieš Porošenką ir kitus valdininkus.

  Portnovas teigė, kad Ukrainos valstybinis tyrimų biuras iškėlė naują bylą Porošenkos atžvilgiu dėl grobstymo kariuomenėje, taip pat pateikti įtarimai buvusiai nacionalinio banko vadovei Valerijai Gontarevai ir "Ukroboronprom" pareigūnams.

  Dar šia tema

  Porošenka pasivadino Minsko susitarimų autoriumi
  Porošenka grįžo į Ukrainą, pranešė žiniasklaida
  Porošenka iškviestas į apklausą dėl mokesčių vengimo
  Porošenkos sūnus viešai susipainiojo dėl rusų kalbos
  Porošenka deklaracijoje nurodė esąs Ukrainos prezidentas
  JAV verslininkas apkaltino Porošenką atėmus milijardus dolerių iš Ukrainos
  Tegai:
  Ukraina, kalėjimas, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos