20:47 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Pranešama, kad posėdis vyks ketvirtadienį

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Rusija ir Kinija sušaukė JT Saugumo tarybos posėdį dėl JAV planų kurti ir dislokuoti vidutinio nuotolio raketas, RIA Novosti informavo Rusijos atstovas tarptautinėje organizacijoje Dmitrijus Polianskis.

  Posėdis vyks ketvirtadienį.

  Laikinai einantis JAV armijos sekretoriaus pareigas Rajanas Makartis neseniai paskelbė apie viršgarsinės balistinės raketos, kuriai anksčiau buvo taikoma Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), kuri nustojo galioti rugpjūčio 2 dieną, sukūrimą.

  Be to, pirmadienį Pentagonas paskelbė nebranduolinės antžeminės kruizinės raketos, kurią anksčiau taip pat uždraudė INF sutartis, bandymus.

  INF sutartis

  Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą.

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pažeidimais. Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų.

  Vėliau valstybės sekretorius Maikas Pompėjas suteikė galimybę Maskvai dviem mėnesiams "grįžti prie susitarimo sąlygų laikymosi". Visų pirma JAV reikalavo Rusijos atsisakyti raketos 9M729 (SSC-8), kuri tariamai pažeidžia INF sutarties nuostatas.

  Maskva šiuos kaltinimus laiko nepagrįstais, pabrėždama, kad raketa buvo sukurta ir išbandyta pagal sutartyje numatytą diapazoną. Rusija ne kartą pareikšdavo, kad griežtai laikosi savo įsipareigojimų pagal sutartį.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas šiais metais paskelbė, kad Vašingtonas vasario 2 dieną pradės pasitraukimo iš sutarties su Rusija procedūrą. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną paskelbė, kad Rusijos Federacija veidrodiniu principu atsakys į Jungtinių Valstijų sprendimą pasitraukti iš INF sutarties, t.y. taip pat joje nebedalyvaus.

  Dar šia tema

  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  JAV ambasadorius Rusijoje: JAV neplanuoja dislokuoti raketų Europoje
  Šoigu papasakojo apie JAV išlaidas INF sutartį pažeidžiančioms raketoms
  Tegai:
  JAV, Kinija, Rusija

  Svarbiausios temos