20:10 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pasak Europos Komisijos atstovės, EK palaiko ir pritaria Danijos premjerės ir Grenlandijos vyriausybės išreikštai pozicijai

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Europos Komisija palaikė Danijos valdžios institucijas, kurios atsisakė aptarti Grenlandijos pardavimo idėją, praneša RIA Novosti su nuoroda į EK atstovo pareiškimą.

  "Kalbant apie Grenlandiją, Europos Komisija visiškai pritaria ir palaiko Danijos ministrės pirmininkės ir Grenlandijos vyriausybės išreikštą poziciją", — sakė EK atstovė spaudai Nataša Berto.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Trampas svarsto galimybę įsigyti Grenlandiją, kuri yra Danijos dalis, turinti plačias autonomines teises. JAV prezidentas patvirtino, kad yra suinteresuotas pirkti salą.

  Vėliau pats Trampas žurnalistams patvirtino, kad domėjosi šia tema "strategiškai". Grenlandijos valdžia teigia, kad sala neparduodama. Kopenhaga išreiškė viltį, kad Trampas juokavo, o pardavimo idėja pavadinta absurdu.

  Po to Trampas pareiškė, kad atideda susitikimą su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen dėl jos nenoro diskutuoti apie Grenlandijos pardavimą. Buvęs Danijos užsienio reikalų ministras Ufė Elemanas-Jensenas mano, kad šis sprendimas rodo nepagarbą karalienei, kuri pakvietė Trampą į Daniją.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV reikia Grenlandijos, kad galėtų priartėti prie Rusijos
  Danijos premjerė Trampo planus įsigyti Grenlandiją laiko pokštu
  Trampas Twitter'yje pasidalino koliažu su "Trump Tower" dangoraižiu Grenlandijoje
  Tegai:
  JAV, Europos Komisija, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos