22:17 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Per pastaruosius septynerius metus Vokietijos vyriausybė Amerikos kariuomenei paremti skyrė daugiau nei 240 milijonų eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė išleidžia šimtus milijonų eurų Amerikos kariuomenei, esančiai Vokietijos Federacinėje Respublikoje, išlaikyti, praneša televizijos kanalas ARD.

  Anot Vokietijos finansų ministerijos, per pastaruosius septynerius metus Vokietijos vyriausybė Amerikos kariuomenei paremti skyrė daugiau nei 240 milijonų eurų. Šios lėšos, be kita ko, buvo išleistos buvusių darbuotojų išėjimui į pensiją ir žemės bei pastatų naudojimui.

  Be to, 480 milijonų eurų, kuriuos Vokietijos vyriausybė skyrė karinių įrenginių NATO partneriams Vokietijoje statybai nuo 2012 iki 2019 metų, "beveik visiškai" buvo išleisti JAV.

  Vokietijos finansų ministerija dokumentuose taip pat nurodė, kad nuo 2012 metų Vokietijoje 882 kartus vyko Amerikos kariuomenės karinės pratybos.

  Anksčiau televizijos kanalas "ARD", cituodamas JAV ambasadorių Vokietijoje Ričardą Grenelį, pranešė, kad JAV gali perkelti dalį savo kariuomenės iš Vokietijos į Lenkiją dėl to, kad Vokietija dar nepadidino gynybos išlaidų iki 2% BVP.

  Savo ruožtu JAV ambasadorė Lenkijoje Žoržeta Mosbacher (Georgette Mosbacher) Twitter'yje parašė, kad Lenkija vykdo savo įsipareigojimus NATO dėl gynybos išlaidų, tačiau Vokietija to nedaro. Ji pareiškė, kad "būtų sveikintina, jei Amerikos kariuomenės būriai iš Vokietijos atvyktų į Lenkiją".

  Tuo tarpu pirmadienį Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius interviu "Rzeczpospolita" teigė, kad Lenkija nepalaiko galimo Amerikos kariuomenės pajėgų perkėlimo iš Vokietijos į jos teritoriją. Anot jo, amerikiečių kariuomenė Vokietijoje "taip pat tarnauja Lenkijos saugumui" ir "yra rezerve" tam atvejui, "jei Lenkija būtų užpulta Rusijos".

  Šiuo metu Vokietijoje dislokuota 35 tūkst. JAV karių, taip pat 17 tūkst. Amerikos piliečių, kurie dirba amerikiečių karinėse bazėse šalyje. Čia dirba ir 12 tūkst. civilių, turinčių Vokietijos pilietybę.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  JAV treniravosi greitai perkelti naikintuvus F-35 į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Ekspertas: net Europa negali sau paaiškinti, kodėl ji reikalinga Rusijai
  Stoltenbergas teigė, jog NATO nežadėjo Rusijai, kad nesiplės
  Tegai:
  kariuomenė, Amerika, Vokietija

  Svarbiausios temos