19:33 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Žurnalisto manymu, santykių nutraukimas be pasiruošimo šiuo metu reikštų Ukrainos "paralyžių"

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Ukraina turėtų imtis priemonių neskausmingai ir visiškai nutraukti visus santykius su Rusija ir būti pasirengusi "karo paskelbimui". Šią nuomonę komentare leidiniui "Obozrevatel" išreiškė žurnalistas, portalo "Censor.net" vyriausiasis redaktorius Jurijus Butusovas.

  "Valstybė turėtų pasiruošti [nutraukti santykius — Sputnik]. Pavyzdžiui, mes turime daug kritinių infrastruktūros objektų, tokių kaip branduolinės energijos objektai, kaip ir anksčiau, praėjus penkeriems metams po karo pradžios, jie kritiškai priklausomi nuo tiekimų iš Rusijos. Anglių tiekiamas pas mus kaip ir anksčiau susijęs su Rusija", — pasakė Butusovas.

  Kartu žurnalistas pažymėjo, kad santykių nutraukimas šiuo metu reikš Ukrainos "paralyžių".

  Anksčiau Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Ukrainos valdžia, jei norėtų, galėtų atgaivinti santykius su Rusija, tačiau kol kas skamba tik prieštaringi pareiškimai. Jis pabrėžė, kad Kijevas savo iniciatyva sugriovė santykius su Maskva, tačiau yra pajėgus juos reanimuoti.

  Maskvos ir Kijevo dialogas pablogėjo po valstybės perversmo Ukrainoje, Krymo sugrįžimo į Rusijos sudėtį ir konfrontacijos pradžios Donbase.

  2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore".

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus — visų pirma dalyvavimu konflikte šalies pietryčiuose, šnipinėjimu, kibernetinėmis atakomis ir net Ukrainos raketų variklius tiekimu Šiaurės Korėjai.

  Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukraina kompensuoja rusiško kuro trūkumą Lietuvos ir Baltarusijos sąskaita
  Ekspertas paaiškino, kodėl Ukrainos stojimas į ES ir NATO neįmanomas
  Kijeve papasakojo, kokiomis sąlygomis Ukrainos ekonomika žlugs
  Vakarai sustabdys Ukrainos išmirimą: technologija išbandyta Vokietijoje
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos