14:42 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Pasak Ukrainos prezidento, tai bus įmanoma tik po Krymo "sugrįžimo" ir pasibaigus konfliktui Donbase

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis Facebook paskyroje pakomentavo Rusijos galimybę grįžti į G8.

  Anot jo, tai taps įmanoma tik po Krymo "sugrįžimo" ir pasibaigus konfliktui Donbase.

  Jis pridūrė, kad tokie Maskvos veiksmai kaip Ukrainos piliečių paleidimas iš kalėjimų ir kardomojo kalinimo įstaigų bus "tikrai rimtas signalas pasauliui, kad Rusija yra pasirengusi dar kartą užimti savo vietą aukštosios diplomatijos darbotvarkėje".

  Rusija atsakė į Zelenskio siūlymą mainyti Krymą į narystę G8

  Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pateiktos Rusijos grįžimo į G8 sąlygos yra absurdiškos ir įžeidžiamos, Rusijos valstybė neparduoda savo piliečių ir teritorijų, sakė Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo regiono Konstantinas Bacharevas.

  "Pati prielaida, kad Rusija gali iškeisti daugiau nei du milijonus Krymo gyventojų į narystę kažkokioje tarptautinėje struktūroje, man atrodo absurdiška ir įžeidžiama. Rusija neparduoda savo piliečių ir teritorijų", — sakė RIA Novosti Bacharevas.

  Anot jo, Rusijos Krymo statusas nėra diskusijų ir "juo labiau derybų objektas".

  "Jei Zelenskis to nesupranta, tai yra jo problemos", — pabrėžė deputatas.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas palaikė Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono siūlymą pakviesti Rusiją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą 2020 metais.

  Vėliau Makronas teigė, kad Rusijos grąžinimas į G8, neišsprendus Ukrainos krizės, būtų strateginė G7 klaida. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat buvo prieš Rusijos grįžimą į G8.

  Spaudos konferencijoje prieš susitikimą su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu, kuris įvyko pirmadienį, Vladimiras Putinas pasakė, kad Rusija neatsisakė dirbti G8 formatu ir "bet kuriuo laiku laukia partnerių pas save".

  Rusija nustojo dalyvauti G8 susitikimuose po 2014 metais Kryme ir Ukrainoje įvykusių įvykių.

  Dar šia tema

  Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba
  Rusijos Valstybės Dūma įvertino Putino ir Makrono susitikimo rezultatus
  Tegai:
  G8, Rusija, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos