02:03 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Jo manymu, jei JAV nuspręs pasitraukti iš START-3 sutarties, tada vargu ar pasiūlys konkurencingesnį ir gyvybiškai svarbesnį branduolinių ginklų ribojimo formatą nei dabartinė sutartis

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. JAV pasitrauks iš START-3 sutarties, po ko Pentagonas vystys pasaulinę priešraketinės gynybos sistemą, tokią nuomonę ketvirtadienį išsakė Visuomenės tarybos prie Rusijos gynybos ministerijos narys Igoris Korotčenko RIA Novosti.

  "Ko gero, JAV pasitrauks iš START-3 sutarties, o tada Pentagonas vystys pasaulinę priešraketinės gynybos sistemą. Nepaisant to, kad priešraketinės gynybos sistemų vystymas nėra reglamentuotas START-3 sutartimi, tai yra faktorius, kuris daro įtaką mūsų derybų pozicijoms", — sakė Korotčenko.

  Todėl, anot jo, pagrindinė Rusijos užduotis — stengtis išlaikyti JAV START-3.

  Korotčenko manymu, jei Jungtinės Valstijos pasitrauks iš šios sutarties, tada vargu ar pasiūlys konkurencingesnį ir gyvybiškai svarbesnį branduolinių ginklų ribojimo formatą nei dabartinė sutartis.

  START-3 sutartis

  Rusija ir JAV 2010 metais pasirašė START-3 sutartį, kuria numatyta sumažinti dislokuotų strateginių raketų-nešėjų abiejose pusėse skaičių iki 700 vienetų ir iki 1 550 branduolinių galvučių ant jų.

  Šiandien tai yra vienintelis galiojantis Maskvos ir Vašingtono susitarimas dėl ginklų ribojimo. Sutartis galioja iki 2021 metų vasario mėnesio.

  Kol kas JAV oficialiai nepaskelbė, ar ketina pratęsti dokumento galiojimą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad Maskva neatnaujins sutarties START-3, "jei niekas to nenori".

  Dar šia tema

  Rusija ir JAV gali sutikti išplėsti strateginius puolamuosius ginklus
  Raketinė įtampa. Kas gresia Rusijai JAV atsisakius sumažinti branduolinį arsenalą
  Nepaisant žlugusios INF sutarties, ES ragina Rusiją ir JAV sumažinti ginkluotę
  Tegai:
  sutartis, Pentagonas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos