19:18 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  JAV gynybos departamento štabas, archyvinė nuotrauka

  Pentagonas nutraukia su "Boeing" sudarytą sutartį dėl raketų perėmėjų komponentų

  CC BY-SA 2.0 / La Citta Vita
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Kaip rašo žiniasklaida, Pentagonas nutraukė sutartį, nes su projektu susijusios problemos buvo tokios rimtos, kad jas spręsti būtų labai brangu

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. JAV gynybos departamentas paskelbė nutraukiantis ryšius su "Boeing Corporation" dėl raketų perėmėjų įrenginių, kuriems išleista daugiau nei vienas milijardas dolerių, sukūrimo, pranešė "Associated Press", cituodama departamento pranešimą.

  "Projekto vystymo programose kartais kyla problemų. Įvykdę deramą patikrinimą nusprendėme, kad mūsų pasirinktas kelias neduos rezultatų, todėl mes nebežengsime šiuo keliu", — sakė JAV gynybos ministro pavaduotojas Maiklas Grifinas (Michael Griffin).

  Teigiama, kad Pentagonas nutraukė sutartį, nes su projektu susijusios problemos buvo tokios rimtos, kad jas pašalinti būtų labai brangu. Anot Pentagono atstovo Marko Raito (Mark Wright), išsami informacija apie technines problemas, dėl kurių projektas buvo sustabdytas, nebus atskleista "dėl programos slaptumo". Kaip "Reuters" sakė vienas Pentagono atstovų, JAV turi sukurti naujos kartos ginklus, kad galėtų atremti esamas ir būsimas pažangias tokių šalių kaip KLDR ir Iranas technologijas.

  Metų pradžioje JAV prezidentas Donaldas Trampas pristatė atnaujintą priešraketinės gynybos plėtros strategiją ir prioritetą skyrė dabartinei administracijai, atsižvelgdamas į naujus iššūkius ir grėsmes, įskaitant Rusiją. Dokumente pabrėžiama, kad JAV priešraketinė gynyba turi atlaikyti viršgarsines ir kruizines raketas, kurias sukūrė Rusijos Federacija ir Kinija.

  Atnaujintoje strategijoje pažymima, kad Pentagonas jau kuria kosminių dronų lazerinių ginklų modelius, kurie pradiniame jų judėjimo etape gali sunaikinti raketas-nešėjas.

  Remiantis dokumentu, tarp naujųjų priemonių yra 20 perėmimo stočių, kurios bus dislokuotos Aliaskoje kartu su naujais radarais, skirtais raketoms aptikti.

  Pentagonas taip pat neatmeta galimybės patobulinti penktosios kartos F-35 "Lightning II" orlaivius, kad jie galėtų pradiniame etape perimti balistines raketas.

  Dar šia tema

  Pentagonas rengia didelio masto kariuomenės dislokavimą Europoje
  Pentagonas paskelbė INF sutartyje uždraustos raketos vaizdo įrašą
  NATO naikintuvas bandė palydėti Šoigu lėktuvą virš Baltijos jūros
  Šoigu papasakojo apie JAV išlaidas INF sutartį pažeidžiančioms raketoms
  Rusija ir Kinija sušaukė JT Saugumo tarybos posėdį dėl JAV planų su raketomis
  Tegai:
  sutartis, Pentagonas, JAV

  Svarbiausios temos