21:29 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Pasak politologo, kiekviena valstybė yra susirūpinusi dėl savo saugumo, tačiau Vokietijos Federacinei Respublikai gali būti patogiau, kai jos teritorijoje yra amerikiečių kariuomenė

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Vokietija išleidžia šimtus milijonų eurų amerikiečių kariuomenės, esančios jos teritorijoje, išlaikymui, pranešė "ARD" televizijos kanalas.

  Pabrėžiama, kad per septynerius metus buvo skirta daugiau nei 240 milijonų eurų. Lėšos taip pat buvo išleistos buvusių darbuotojų pensijoms ir žemės bei pastatų naudojimui. Be to, 2012–2019 metais Vokietijos vyriausybė skyrė 480 mln. eurų karinių objektų statybai NATO partneriams, kurie "beveik visiškai" buvo išleisti JAV.

  Interviu Sputnik radijui politologas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad Vokietijai gali būti naudingiau išlaikyti užsienio kariuomenę nei jos pačios.

  "Be to, ten nuolat kalbama, kad vokiečių jaunimas nenori tarnauti armijoje. Diskusijų tema visą laiką yra ta, kiek efektyvios, pavyzdžiui, vokiečių tankų pajėgos ar aviacija. Čia susieta daugybė santykių, apie kuriuos negalima tvirtai pasakyti, kodėl taip nutinka", — pasakė jis.

  Svetovas taip pat pabrėžė, kad klausimas gali kilti ne tiek dėl pinigų, kiek dėl Vokietijos padėties šiuolaikiniame pasaulyje po Antrojo pasaulinio karo, nes nežinoma, kokie vyriausybės susitarimai buvo pasirašyti tarp Vokietijos ir JAV.

  Anksčiau televizijos kanalas "ARD", cituodamas JAV ambasadorių Vokietijoje Ričardą Grenelį, pranešė, kad JAV gali perkelti dalį savo kariuomenės iš Vokietijos į Lenkiją dėl to, kad Vokietija dar nepadidino gynybos išlaidų iki 2% BVP.

  Savo ruožtu JAV ambasadorė Lenkijoje Žoržeta Mosbacher (Georgette Mosbacher) Twitter'yje parašė, kad Lenkija vykdo savo įsipareigojimus NATO dėl gynybos išlaidų, tačiau Vokietija to nedaro. Ji pareiškė, kad "būtų sveikintina, jei Amerikos kariuomenės būriai iš Vokietijos atvyktų į Lenkiją".

  Tuo tarpu pirmadienį Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius interviu "Rzeczpospolita" teigė, kad Lenkija nepalaiko galimo Amerikos kariuomenės pajėgų perkėlimo iš Vokietijos į jos teritoriją. Anot jo, amerikiečių kariuomenė Vokietijoje "taip pat tarnauja Lenkijos saugumui" ir "yra rezerve" tam atvejui, "jei Lenkija būtų užpulta Rusijos".

  Šiuo metu Vokietijoje dislokuota 35 tūkst. JAV karių, taip pat 17 tūkst. Amerikos piliečių, kurie dirba amerikiečių karinėse bazėse šalyje. Čia dirba 12 tūkst. žmonių, turinčių Vokietijos pilietybę.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Vokietijos užsienio reikalų ministras: Vokietija pasisako prieš "kietąjį Brexit"
  Stoltenbergas teigė, jog NATO nežadėjo Rusijai, kad nesiplės
  JAV treniravosi greitai perkelti naikintuvus F-35 į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Tegai:
  JAV kariuomenė, kariuomenė, politologas, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos